یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان خودرو بخریم یا نخریم؟

یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان خودرو بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرگزاری جیرو، قیمت خودرو امروز، جمعه 21 اردیبهشت 1403 به دلیل اینکه بنگاه های خرید و فروش خودرو تعطیل هستند، تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

در هفته ای که گذشت به رغم ثبات نسبی نرخ ارز که مهم ترین محرک بازار خودرو شناخته می شود، قیمت خودرو روند نزولی به خود گرفت. اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی ارزان تر شدند، اما میزان این کاهش قیمت ها چندان زیاد نبود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی طی هفته جاری در بیشتر محصولات نزولی بود.

کوییک S دنده ای با مدل 1403 یکی از ارزان ترین هاچ بک های بازار داخلی به شمار می رود که نسبت به روز شنبه این هفته، هشت میلیون تومان ارزان تر شده و با نرخ 433 میلیون تومان به فروش می رسد.

شاهین G با مدل 1403، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا، افت قیمت 9 میلیون تومانی نسبت به ابتدای هفته داشته و با 751 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

پژو 207i دنده ای یکی از هاچ بک های محبوب بازار شناخته می شود که از آخرین روز کاری هفته گذشته شش میلیون تومان ارزان تر و به نرخ 757 میلیون تومان معامله می شود.

پژو پارس LX TU5 یکی دیگر از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می رود که برخلاف دیگر خودروها، از روز شنبه دچار افزایش قیمت شده است. این خودرو نسبت به شنبه این هفته 9 میلیون تومان گران تر شده و با 856 میلیون تومان به فروش می رسد.

قیمت خودروهای مونتاژی

جک J4 آپشنال ارزان ترین خودرو مونتاژی کرمان موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه هیچ تغییری ندارد و با همان نرخ 840 میلیون تومان به فروش می رسد.

ام وی ام X33 کراس یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس لیفت X22 Pro به شمار می رود که همانند جک J4 از هفته گذشته تغییری نداشته و با یک میلیارد و 80 میلیون تومان معامله می شود.

جک S5 یکی از محبوب ترین محصولات کرمان موتور محسوب می شود. این کراس اوور نیز افت وخیز چندانی ندارد و با قیمت یک میلیارد و 685 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از کراس اوورهای محبوب بهمن موتور است که این محصول برخلاف دیگر خودروهای بازار 30 میلیون تومان ارزان تر و با نرخ یک میلیارد و 880 میلیون تومان به فروش می رسد.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفت وگو با تجارت نیوز بیان کرد: طی هفته ای که گذشت قیمت خودرو وضعیت پر فراز و نشیبی را تجربه کرد و مردم کمتر به سمت خرید خودرو رفتند. به نظر می رسد هفته آینده هم وضعیت بازار چندان پررونق نباشد و این بازار هم چنان چشم به راه مشتری بوده، غافل از اینکه خریداری پیدا نمی شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه نرخ ارز بالا رفته، اما قیمت خودرو ثابت مانده است و فروشندگان واقعی مجبور به کاهش قیمت خودروهای خود می شوند تا بتوانند آن را به فروش برسانند. قیمت حواله خودروهای وارداتی هم که در ماه های گذشته به شکل نجومی به فروش گذاشته شده بود، در حال حاضر کاهشی گزارش می شود و به صورت کلی، بازار خودروی فعلی آن بازاری نیست که سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در آن داشته باشند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان خودرو بخریم یا نخریم؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان خودرو بخریم یا نخریم؟"، کلیک کنید.