گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

«گزینه های اصلی ریاست مجلس دوازدهم»، «هشدار جدی به مردم سرخس»، «مصوبه ای از شورای رقابت» و «پنجمین سرقت پنج سارق مسلح» از مهمترین عناوین اخبار شامگاهی 26 اردیبهشت جیرو بودند.

به گزارش جیرو، شامگاه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 خبرنگاران جیرو به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

هشدار فرمانده نیروی قدس سپاه به فرانسه، آلمان و انگلیس

سیاسی- سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم چهلمین روز شهادت سرلشکر محمدهادی حاجی رحیمی به بیان جزییاتی ازعملیات وعده صادق پرداخت و اظهار کرد: این عملیات ویژگی های خاص خودش را داشت؛ باوجود عدم مخفی کاری و علنی بودن این عملیات اما همه امکانات رژیم صهیونیستی که عصاره امکانات نظامی دنیاست، و همه امکانات آمریکا و ناتو به میدان آمد، فقط در دریای سیاه 7 تا 8 ناو گروه مستقر شدند.

وی یادآور شد: بیش از 200 هواپیما از سر شب عملیات تا پایان آن در آسمان منطقه بودند. متراکم ترین نقطه دنیا به لحاظ پدافند هوایی همین منطقه ای بود که در آن عملیات انجام که در تاریخ و دنیا بی سابقه است. فرانسه، آلمان و انگلیس که شب عملیات وعده صادق هواپیما آوردند، فکر نکنند که همه چیز تمام شد و رفت؛ حساب آنها سرجای خودش است.

پیگیری تلفنی معاون اول رییس جمهور از استاندار خراسان رضوی در پی سیل اخیر

سیاسی- در پی وقوع سیل در مشهد، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در تماس تلفنی با استاندار این استان آخرین وضعیت این حادثه را بررسی و بر بسیج همه جانبه امکانات و دستگاه های اجرایی و امدادرسان برای کمک به آسیب دیدگان تاکید کرد و ارزیابی دقیق مناطق سیل زده و بسیج  امکانات لازم جهت امدادرسانی و اسکان اضطراری برخی حادثه دیدگان را ضروری دانست و از مسیولان اجرایی استان خواست نیازهای ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبودهای احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.

فصل داغ لابی در مجلس

سیاسی-  با وجودی که فعالیت مجلس دوازدهم از 7 خرداد شروع می شود اما از همان روزهای ابتدایی اعلام نتایج انتخابات، لابی های گسترده ای در مجلس برای انتخابات هیات رییسه شکل گرفت و هر روز هم جدی تر می شود تا جایی که شنیده ها از نمایندگان مجلس و راهروهای بهارستان حکایت از تعدد کاندیداها برای کسب ارکان هیات رییسه و کمیسیون های تخصصی مجلس دارد. آخرین شنیده ها از گزینه های ریاست مجلس دوازدهم این است؛ اصلی ترین کاندیداهای ریاست مجلس  محمدباقر قالیباف و مجتبی ذوالنوری است.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

هشدار وقوع سیل در سرخس

استانها- محمد رفیعی معاون هماهنگی عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سرخس با بیان اینکه «بارندگی های مشهد، طرقبه، رادکان، چناران در مسیر است و طی ساعات آینده به سرخس خواهد رسید»، تاکید کرد:سیلاب این شهرستان ها در مسیر بوده و طی ساعات آینده به سرخس خواهد رسید؛ تمهیدات لازم اندیشیده شده و تمامی نیروهای ستاد مدیریت بحران در آماده باش کامل و در حال انجام تدابیر لازم هستند. تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا سیل بدون خرابی از شهرستان عبور کند و آسیبی نداشته باشیم.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

احضار کاردار استرالیا به وزارت خارجه ایران

جهان- در پی وضع تحریم های جدید استرالیا علیه تعدادی از مسیولین و مقامات ارشد و نهادهای جمهوری اسلامی ایران، کاردار سفارت استرالیا در تهران روز چهارشنبه به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام غیرمسیولانه استرالیا در اعمال این تحریم های غیرقانونی و غیرموجه از سوی رییس اداره چهارم آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ایران را به کاردار این کشور ابلاغ شد. کاردار سفارت استرالیا نیز در این دیدار اعلام کرد موضع جمهوری اسلامی ایران را در اسرع وقت به کانبرا منتقل خواهد کرد.

سفیر جدید چین در تهران

جهان- زونگ پی وو سفیر جدید چین در ایران در آغاز ماموریت خود در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم و تاکید کرد رییس جمهور و وزیر خارجه چین اهتمام ویژه ای برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند.

ایران سوءقصد به نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد

جهان- ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سوءقصد انجام شده علیه رابرت فیتسو نخست وزیر جمهوری اسلواکی را محکوم کرد. نخست وزیر اسلواکی که همواره مخالف حمایت های غرب از اوکراین بوده است، امروز (چهارشنبه) پس از یک نشست دولتی هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد. طبق گزارش ها فیتسو از ناحیه شکم و سینه هدف اصابت گلوله قرار گرفته و در وضعیت سلامتی او وخیم است.

واکنش نمایندگی ایران به اظهارات جنگ طلبانه سناتور آمریکایی

جهان- نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به پاسخ لیندزی گراهام، سناتور آمریکایی به پیام ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: بهتر است که دهان تان را ببندید و احمق به نظر برسید تا اینکه آن را باز نکنید و باعث از بین رفتن تمامی تردیدها بشوید.

«لیندسی گراهام» سناتور جنگ طلب آمریکایی چندی پیش ضمن مطرح کردن مثالی از بمباران هیروشیما، گفته بود: رژیم صهیونیستی باید آنچه را که نیاز دارد برای پیروزی در جنگ با حماس انجام دهد.

اعلام آمادگی ایران برای به اشتراک گذاشتن دستاوردهای هسته ای خود با دنیا

جهان- بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی با حضورشرکت کنندگان در سومین همایش گفت وگوهای ایرانی ـ عربی با بیان اینکه ایران آماده است تا هرآنچه در حوزه صنعت هسته ای به دست آورده را برای بهبود زندگی مردم دنیا با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه و مسلمان به اشتراک بگذارد، تاکید کرد: لازم است در این زمینه یک شبکه همکاری شکل بگیرد و در مورد مباحث مختلف از جمله موضوع ایمنی که یک اصل مهم در صنعت هسته ای است، تبادل نظر و تجربیات انجام گیرد.  

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

ایجاد 4 زیرساخت راهبردی توسعه فناوری های شناختی در کشور در آینده نزدیک

علم و فناوری- روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در افتتاحیه دهمین همایش بین المللی علوم شناختی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، پیوند هوش مصنوعی و فناوری های شناختی را آینده ساز و فناوری شناختی را توسعه دهنده مسیر فناوری هوش مصنوعی دانست و از اجرای چهار برنامه با هدف توسعه این فناوری در کشور خبر داد و تصریح کرد: در برنامه های ستاد توسعه فناوری های علمی فناوری های شناختی، چهارگانه ایجاد مرکز ملی آفرینش های فناوری شناختی که با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران در جریان است، ایجاد مرکز داده با همکاری وزارت علوم و دانشگاه شهید بهشتی و تاسیس نخستین مرکز ملی نخستی سانان و آزمایشگاه مغز که در مسیر اجرایی شدن هستند، مورد توجه است؛  به نظر می رسد با تکمیل این چهار زیرساخت خوب، بتوانیم دستاوردهای حوزه علوم شناختی را وارد عرصه های اقتصاد، حکمرانی و آموزش و پرورش کنیم.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

خروج خودروهای برقی از شمول قیمت گذاری شورای رقابت

اقتصادی- سپهر دادجوی توکلی سخنگوی شورای رقابت از خروج قیمت گذاری خودروهای برقی از شمول مصوبه 543 شورای رقابت خبر داده و تاکید کرد این تصمیم که با توافق نظر اعضای این شورا اخذ شده، با هدف تسهیل عرضه و افزایش رقابت پذیری در بازار خودرو نهایی شده است.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

بررسی بهره برداری در برنامه هفتم پیشرفت در حاشیه نوزدهمین کنفرانس مهندسی صنایع

دانشگاهی- منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس کمیته کسب و کار کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاون راهبری بهره وری تولیدی و زیربنایی سازمان ملی بهره وری ایران، معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران و تنی چند از اعضای رهییت علمی دانشگاه های کشور در پنلی با عنوان بررسی بهره برداری در برنامه هفتم پیشرفت که در حاشیه برگزاری نوزدهمین کنفرانس مهندسی صنایع در دانشگاه امیر کبیر برگزار شد، به بحث و تبادل نظر درباره سازوکارهای افزایش بهره وری در برنامه هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

برترین موزه ها معرفی می شوند

فرهنگی و هنری- سیداحمد محیط طباطبایی رییس ایکوم ایران (کمیته ملی موزه ها) در نشست خبری که در آستانه فرا رسیدن روز جهانی موزه ها (18 می برابر با 29 اردیبهشت ماه) در خانه هنرمندان برگزار شد،  از معرفی موزه های برتر در 30 اردیبهشت ماه خبر داد و درباره شرایط تهیه فهرست قرمز آثار تاریخی توضیحاتی داد.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

پلیس به دنبال دستگیری 5 سارق مسلح غرب تهران

اجتماعی- طی روزهای گذشته ویدیوهایی از سرقت مسلحانه 5 مرد نقاب دار از خانه شهروندی در غرب تهران منتشر شد؛ بر اساس تصاویری منتشر شده، سارقان مسلح در زمان حضور افراد خانواده در منزل با چهره هایی نقاب دار اقدام به سرقت میکنند.

پیگیری های خبرنگار جیرو حاکی از آن است که این سارقان بیش از پنج فقره سرقت را در محدوده غرب تهران و با همین شیوه مرتکب شده اند. همچنین پیگیری ها حاکی از آن است که تیمی ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این پرونده را پیش از انتشار عمومی تصاویر آن در فضای مجازی در دستورکار خود قرار داده اند و دستگاه قضایی نیز دستورات لازم را برای دستگیری این سارقان صادر کرده است و انتظار می رود که همانند پرونده هایی مانند زورگیری بزرگراه صدر، سرقت از صندوق امانات بانک ملی و دیگر موارد،   عاملان این سرقت خشن و مسلحانه نیز در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادگاه معرفی شوند.

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

رقبای ایران در تکواندوی  قهرمانی آسیا مشخص شدند

ورزش- سعیده نصیری  و متین رضایی  دو بانوی تیم ملی تکواندو ایران فردا و در جریان بیست و ششمین دوره مسابقات کیورگی قهرمانی آسیا که با حضور 244 تکواندوکار از 33 کشور در شهر «دانانگ» ویتنام آغاز می شود، به مصاف رقبایی از کشورهای مغولستان و ژاپن می روند؛ ناهید کیانی نیز که در میان 14 تکواندو با سید یک دور نخست استراحت داشته و سپس با برنده مبارزه ژاپن و تایلند مبارزه می کند. هدایت تیم ملی ایران برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند.

پایان خبر جیرو

گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزینه های ریاست مجلس دوازدهم/ هشدار به سرخس/ مصوبه ای از شورای رقابت"، کلیک کنید.