گزارشگر امور فلسطین در سازمان ملل: پاک سازی قومیتی فلسطینیان نگران کننده است

گزارشگر امور فلسطین در سازمان ملل: پاک سازی قومیتی فلسطینیان نگران کننده است

گزارشگر سازمان ملل در امور فلسطین پاک سازی قومیتی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد و از جامعه بین المللی خواست برای توقف این کشتار، مداخله کند.

به گزارش جیرو، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر سازمان ملل در امور فلسطین با بیان اینکه کشتار روزانه غیرنظامیان فلسطینی در غزه موجب نگرانی اوست، گفت رژیم صهیونیستی هرگز به قوانین بین المللی احترام نگذاشته و جامعه بین المللی باید با فشار بر تل آویو، این کشتار را متوقف کند.

به گفته آلبانیز، کشورهایی که با رژیم صهیونیستی قرارداد و مبادله دارند، باید با قطع این قراردادها تل آویو را ناچار به توقف جنگ و پذیرش آتش بس کنند.

این مقام سازمان ملل در گفت وگو با الجزیره با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مشغول پاک سازی قومیتی در غزه، کرانه باختری و بیت المقدس شرقی است، گفت تنها شاهدان این فاجعه کارکنان سازمان های بین المللی هستند.

آلبانیز تاکید کرد که قحطی غزه در مقیاس جهانی کم سابقه است و میزان ارسال کمک های بشردوستانه به غزه پاسخگوی نیاز مردم این منطقه نیست.

وی در ادامه اظهار کرد که رژیم صهیونیستی حکم دیوان بین المللی دادگستری را برای توقف کشتار غیرنظامیان، نادیده گرفته است و باید تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از ویرانی کامل غزه اتخاد شود.

گزارشگر سازمان ملل در امور فلسطین همچنین اتهامات مطرح شده علیه آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را تکان دهنده دانست.

اخیراً 18 کشور و اتحادیه اروپا حمایت مالی خود را از آنروا به دلیل ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره مشارکت کارمندان این آژانس در حمله هفتم اکتبر حماس به حالت تعلیق درآورده اند.

رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر حملات خود را علیه آنروا افزایش داده است.

این رژیم اخیراً کاروان حامل کمک های غذایی آنروا را که در حال انتقال به شمال غزه بود، هدف قرار داد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارشگر امور فلسطین در سازمان ملل: پاک سازی قومیتی فلسطینیان نگران کننده است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارشگر امور فلسطین در سازمان ملل: پاک سازی قومیتی فلسطینیان نگران کننده است"، کلیک کنید.