کمک های ایران بین مردم افغانستان توزیع شد

کمک های ایران بین مردم افغانستان توزیع شد

به گزارش جیرو مسیولان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در هماهنگی با ادارات مربوطه در ولایت بغلان، کمک های ارسالی از ایران را میان جمعی از سیل زدگان توزیع کردند.

به نقل از ایرنا سیل زدگان با استقبال از کمک های جمهوری اسلامی ایران، از حکومت سرپرست و سایر نهادهای کمک رسان خواستند تا در بخش ساخت سرپناه و دسترسی به آب آشامیدنی با آنان همکاری کنند.

پیش از این نیز مقامات حکومت سرپرست افغانستان از کمک های ایران به سیل زدگان این کشور قدردانی کردند

 بارش های شدید در یک ماه اخیر موجب جاری شدن سیل در استان های بدخشان، بغلان، غور و هرات افغانستان شد به طوری که در استان بغلان بیش از 300 تن جان باخته اند و حدود هزار خانه نیز تخریب شد. در جیرو ماه سال گذشته نیزبه دنبال وقوع زلزله 6.5 ریشتری در مناطق «قره باغ، زنده جان و تیرپل» در شمال استان (ولایت) هرات افغانستان نیز بیش از دو هزار نفر از مردم این کشور جان باختند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمک های ایران بین مردم افغانستان توزیع شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمک های ایران بین مردم افغانستان توزیع شد"، کلیک کنید.