کشت ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان لرستان

کشت ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان لرستان

به گزارش جیرو لرستان ، سید عماد شاهرخی در این باره گفت: امسال ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده است، همچنین برداشت کلزا از ۱۴۰۰ کیلوگرم در هکتار به ۱۷۰۰ کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

وی در حاشیه بازدید از مزارع کلزا خرم‌آباد با اشاره به اینکه توسعه کشت دانه‌های روغنی یکی از سیاست‌های مهم و راهبردی جهاد کشاورزی است اظهار کرد: کشت دانه‌های روغنی هم در راستای رعایت تناوب کشت است و هم اینکه رونق اقتصادی و اشتغال را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر رعایت تناوب کشت توسط کشاورزان تاکید کرد: کشت دانه‌های روغنی به جای غلات صرفه و توجیه اقتصادی دارد، همچنین باعث کاهش مصرف سموم و افزایش تولید محصول سالم می‌شود.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در صورت رعایت تناوب کشت در کشت‌های بعدی ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش تولید داریم.

شاهرخی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده بود، گفت: امسال ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده است، برداشت کلزا از ۱۴۰۰ کیلوگرم در هکتار به ۱۷۰۰ کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشت ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشت ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا در استان لرستان"، کلیک کنید.