کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به 12.3 درصد

صحرایی اعلام کرد؛

کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به 12.3 درصد

استاندار کرمانشاه از کاهش نرخ بیکاری در این استان به 12.3 درصد خبر داد و گفت: این در حالی است که نرخ بیکاری در سال 95 به 22.5 درصد رسیده بود.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری جیرو، نخستین همایش ملی «پیشران های سرکش اجتماعی، آسیب ها و جرایم» به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با مشارکت نیروی انتظامی در تالار انتظار این دانشگاه برگزار شد.

در این همایش سردار محمد قصری معاون علوم تحقیقات و فناوری فراجا، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، نادر نوروزی شهردار کرمانشاه، سردار مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، افشین غنی زاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه، روسای واحد های دانشگاهی، اعضای هییت رییسه و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه، محققان، پژوهشگران، نمایندگان و مسیولان ادارات، نهاد ها و ارگان های مختلف استان کرمانشاه، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه حضور داشتند.

استاندار کرمانشاه در این همایش ملی بیان کرد: برای من به دو علت این رویداد علمی ـ اجتماعی مهم و مفید است؛ نخست اشتغال فکری و مطالعات قبلی من و دوم وظیفه ام به عنوان استاندار که بخشی از وظایف مهم استان کرمانشاه را به عنوان راهگشا شامل می شود.

صحرایی گفت: متراکم شدن فرآیند های زندگی بشر به خصوص در قرن اخیر به طور طبیعی نتایج مستقیم و غیرمستقیم مثبت یا منفی را در پی دارد و ممکن است روی نتایج مستقیم و غیرمستقیم دقت کنیم و با توجه به موضوع همایش قسمت مثبت مد نظر نیست، البته تراکم و به هم پیوستگی زندگی امروز ما در وجه مثبت موجب می شود ابتکارات و خلّاقیت های بشر بیشتر ظهور کند، اما با توجه به عنوان همایش این تراکم، تلاقی ها و تقاطع های زندگی امروزی در بخش های منفی و سلبی نیز بروز و ظهور دارد.

وی بیان کرد: عنوان همایش ملی «پیشران های سرکش اجتماعی، آسیب ها و جرایم» گویا و مهم است، چراکه در مجموعه تلاقی هایی که می توانیم آن ها را مولد مجموعه اتفاقات ناخوشایند زندگی معرفی کنیم، پیشران های سرکش اجتماعی ممکن است ده ها عنوان را به ذهن انسان وارد کنند و ذات و طبیعت تراکم فرآیند های اجتماعی، تنیده شدن زندگی های بشر و ابعاد مختلف آنها ترکیبی شدن خروجی های مختلف ایجاد کردند.

استاندار کرمانشاه در ادامه توضیح داد: در فضای وجه سلبی آنچه در زندگی اجتماعی با آن مواجهیم دو کلیدواژه وجود دارد، مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هفت مقوله را برای آینده جامعه اسلامی مدنظر دارند که هفتمین آن برای آینده سازی جامعه اسلامی توجه عالمانه به سبک زندگی است.

صحرایی یادآور شد: بخش مهمی از ساماندهی جامعه مرهون توجه به مقوله مهم سبک زندگی است که در دو وجه سلبی و ایجابی خروجی خود را دارد، یک سبک ما را دچار وجوه سلبی زندگی اجتماعی و یک سبک کارگشای شرایط و زندگی بهتر و سالم تر.

کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به 12.3 درصد

وی متذکر شد: سبک زندگی ما یک منشور دارای ابعاد مختلف است که از هر وجهی بخشی از زندگی خود را می بینیم، اگر در آینده می خواهیم پیشران های مثبت را ببینیم باید روی فعالیت های اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم، سال 95 نرخ بیکاری استان کرمانشاه 22 و نیم درصد بوده که حیرت آور است و سال 1401 این میزان 14.02 و سال 1402 به 12.03 رسیده ایم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: نتیجه اینکه اگر در جامعه شغل مولد و پایدار باشد یک پیشران مثبت تقویت شده و یک پیشران آسیب زا عقب گرد می کند و جوان ما اگر شغل مفید داشته باشد به طور طبیعی در برابر آسیب قرار نمی گیرد، البته چگونگی اقتصاد هم مهم است، اقتصادی که پایه آن سودانگاری، منفعت طلبی و رقابت های بی حد و حصر باشد بازخورد منفی دارد، اما اگر مبتنی بر درآمد حلال باشد خروجی های مثبت خود را دارد.

صحرایی ادامه داد: یک وجه دیگر سبک زندگی ما در ابعاد اجتماعی است و جامعه ای که مبنای چیدمان آن خودخواهی، فردگرایی افراطی و سودانگارانه باشد خروجی خود را دارد، اما جامعه همگرا، هم افزا با ادبیات انسانی و اسلامی خروجی دیگری خواهد داشت.

وی گفت: در تعالیم جامعه شناسی و روان شناسی استادان بزرگی در حوزه درون دینی یا برون دینی معتقدند جوامعی که دچار آسیب و انحراف می شوند در بسیار موارد مبنای حرکت آنها ارزشمند، اما چگونگی حرکت یا دچار افراط شده یا تفریط و در اقلیم کرمانشاه یکسری ویژگی های ارزشمند فردی، خانوادگی و اجتماعی داریم و یک نوجوان کرمانشاهی روحیه سلحشوری، شجاعت و عزت طلبی، عشق به خانواده و غیرتمندی خوب دارد که همگی مثبت و ارزشمند هستند، اما اگر همین ارزش ها خوبی رشد نکند یا روی بعضی آن ها افراطی حرکت کند ممکن است منجر به آسیب شود، به عنوان مثال رفاقتی که برای جوان کرمانشاهی مهم بوده ممکن است به دلیل عدم مهارت ها دیگر این رفاقت ممکن است موجب اشکال شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در هر اقلیمی نوجوان با فطرت الهی خلق می شود؛ اما باید مدیریت کنیم تا مسیر او مثبت طی شود و اگر افتخارجویی جوان در ورزش و علم شکل گیرد دنبال حاشیه نمی رود و اگر آینده کرمانشاه اشتغال مناسب، فعالیت های فرهنگی مناسب و فضای ورزشی مناسب داشته باشد با مشکلات همراه نخواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به 12.3 درصد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به 12.3 درصد"، کلیک کنید.