«پدرخوانده» یکی دیگر از هنرمندانش را از دست داد

«پدرخوانده» یکی دیگر از هنرمندانش را از دست داد

به گزارش خبرگزاری جیرو آلبرت رودی برنده 2 جایزه اسکار برای تهیه کنندگی «پدرخوانده» و «عزیز میلیون دلاری» در لس آنجلس درگذشت. رودی که از خالقان «قهرمانان هوگان» و «واکر، تگزاس رنجر» نیز بود، 94 سال سن داشت.

پس از موفقیت کمدی «قهرمانان هوگان»، رودی تهیه کنندگی «فاوس کوچولو و هالسی بزرگ» و «ساختن آن» را انجام داد و سپس تهیه کننده فیلم «پدرخوانده» فرانسیس فورد کاپولا شد که نامزد 11 جایزه اسکار شد.

به گزارش خبرگزاری جیرو، آل پاچینو در بیانیه ای گفت: رودی در تمام مدت فیلم «پدرخوانده» برای من شخصیتی زیبا بود. حتی وقتی آنها من را نمی خواستند، او مرا می خواست. او در زمانی که بیش از هر چیزی به آن نیاز داشتم این باور را به من هدیه داد و هرگز آن را فراموش نخواهم کرد.

او با کلینت ایستوود هم کار کرد و تهیه کننده فیلم برنده اسکار «عزیز میلیون دلاری» در سال 2004 شد و بعد از آن هم در سال 2021 فیلم دیگر او «گریه کن ماچو» را ساخت.

ایستوود نیز در بیانیه ای از رودی یاد کرد و گفت: او دوست بزرگ من بود و من عمیقاً دلم برایش تنگ خواهد شد.

هیلاری سوانک بازیگر «عزیز میلیون دلاری» هم با گرامیداشت یاد او گفت: بهترین زمان کار با ال بود. او در یاد من و همه یک افسانه خواهد ماند.

از دیگر فیلم های او می توان به «طولانی ترین فاصله»، «ماتیلدا»، «وداع با پادشاه»، «کفش دوزک»، «مین ماشین»، «زندانیان بهشت»، «لسیتر» و «سابوتاژ» اشاره کرد.

دکستر فلچر کارگردان سریال «پیشنهاد» که رودی با دخترش الکساندرا تهیه کننده آن بود، گفت: آل واقعاً یکی از بزرگان هالیوود بود. یکی از آخرین موهیکان ها که فیلم های فوق العاده ای خلق کرد که هنوز هم تا به امروز تاثیر می گذارد و الهام بخش است. او از آغاز فروتن بود و تا بالاترین افتخارهای هالیوود رسید.

رودی در مونترال متولد و در شهر نیویورک بزرگ شد و در رشته معماری تحصیل کرده بود.

وی در طول دوران حرفه ای خود، 2 جایزه سزار فرانسه، 2 جایزه دیوید دی دوناتلو ایتالیا و جایزه فیلمنامه نویس USC را دریافت کرد. او جایزه یک عمر دستاورد جشنواره فیلم شانگهای را گرفت و در سال 2007 رییس هیات داوران جشنواره فیلم زوریخ بود.

به گفته خانواده وی، از آخرین کلمات وی این بود: بازی تمام شد، اما ما بازی را بردیم.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«پدرخوانده» یکی دیگر از هنرمندانش را از دست داد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«پدرخوانده» یکی دیگر از هنرمندانش را از دست داد"، کلیک کنید.