ورود 5 سارق مسلح به خانه در حضور ساکنان/ تشکیل تیمی ویژه برای دستگیری سارقان

ورود 5 سارق مسلح به خانه در حضور ساکنان/ تشکیل تیمی ویژه برای دستگیری سارقان

ویدیوهای سرقت مسلحانه 5 مرد نقاب دار از خانه شهروندی در غرب تهران در زمانی که اعضای خانواده حضور دارند، در حالی در شبکه های اجتماعی بازنشر شده که پیگیری ها حاکی از رسیدگی ویژه پلیس برای دستگیری عاملان آن است.

به گزارش جیرو، چند روزی است که تصاویری از ورود چند مرد با سلاح جنگی و ماسکی بر صورت به داخل خانه ای در فضای مجازی منتشر شده است. سارقانی که گویا بدون تلاش خاصی اقدام به بازکردن در ورودی آپاتمانی کرده، وارد آن شده و با ورود به یکی از واحدها که از قضا ساکنانش نیز در آن حضور دارند، دست به سرقت زده و متواری می شوند. سرقتی خشن و دلهره آور که بررسی ها نشان می دهد که دستکم بیش از یک بار از سوی این افراد مسلح در محدوده غرب تهران تکرار شده است.

در همین زمینه یکی از شکات این پرونده می گوید: «سرقت از خانه ما در حوالی ساعت هشت شب و میانه اردیبهشت ماه انجام شد. همسر و دو فرزند خردسال من در خانه بودند. سارقان پنج نفر بودند و آنطور که دوربین های مداربسته ضبط کرده اند. با یک دستگاه سواری پژو پارس سفید رنگ خود را به مقابل در خانه رسانده اند. ابتدا یکی از آنها وارد خانه شده و پس از آن سه سارق دیگر وارد شدند و چند دقیقه بعد نیز نفر پنجم اقدام به پارک خودرو کرده و وارد آپارتمان شد. آنها ناگهان با یک کلاشینکف، یک کلت کمری و یک کاتر وارد آپارتمان ما شدند، همسر و دخترم را تهدید کرده و طلا و جواهرات و پول نقد را از دست همسر و فرزندانم و همینطور از داخل خانه ربودند. پس از آن هم با تهدید همسر و فرزندان من را به یکی از اتاق ها برده و در اتاق را به رویشان قفل کردند.»

شاکی که منزلش در محدوده شمال غرب تهران واقع شده، ادامه داد: «آنها که به نظر همگی کمتر از 30 سال سن داشتند، پس از محبوس کردن اعضای خانواده من، تمام خانه را زیر و رو کرده و هر چیز قیمتی که دیده بودند را به سرقت بردند. انجام سرقت از سوی آنان از زمان ورود به خانه تا زمان خروجشان حدود 15 دقیقه طول کشیده و بعد هم با همان خودروی پژو پارس از محل متواری شدند. این موضوع علاوه بر خسارت مالی سنگینی که به ما وارد کرد. آسیب روحی شدیدی به خانواده ما زده است. به طوری که فرزندان من دچار استرس شدیدی شده و نیازمند مداخله روانشناسی هستند. من و همسرم هم دچار مشکلات روحی شدیم و در واقع این سارقان خسارت مالی و روانی سنگینی به ما زدند.»

او همچنین در پایان گفت: «زمانی که برای شکایت به کلانتری محل و پس از آن به پلیس آگاهی رفتیم، متوجه شدیم که چند سرقت دیگر به همین شیوه و توسط پنج مرد مسلح که ماسکی بر صورت داشتند انجام شده و ما تنها شاکیان آنها نیستیم. با قولی که ماموران پلیس به ما دادند، این افراد حتما دستگیر خواهند شد، اما امیدوارم طوری مجازات شوند که دیگر هیچ سارقی انقدر وقیح و بی وجدان نباشد که دستکم در هنگام حضور افراد در خانه، وارد شده و با تهدید آنان دست به سرقت خشن بزند.»

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیگیری های خبرنگار جیرو حاکی از آن است که این سارقان بیش از پنج فقره سرقت را در محدوده غرب تهران و با همین شیوه مرتکب شده اند. همچنین پیگیری ها حاکی از آن است که تیمی ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این پرونده را پیش از انتشار عمومی تصاویر آن در فضای مجازی در دستورکار خود قرار داده اند و دستگاه قضایی نیز دستورات لازم را برای دستگیری این سارقان صادر کرده است و انتظار می رود که همانند پرونده هایی مانند زورگیری بزرگراه صدر، سرقت از صندوق امانات بانک ملی و دیگر موارد،  عاملان این سرقت خشن و مسلحانه نیز در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادگاه معرفی شوند.

گفتنی است، فرماندهان ارشد پلیس بارها اعلام کرده اند که جرایم خشن و سلب آسایش و آرامش مردم خط قرمز پلیس است.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود 5 سارق مسلح به خانه در حضور ساکنان/ تشکیل تیمی ویژه برای دستگیری سارقان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود 5 سارق مسلح به خانه در حضور ساکنان/ تشکیل تیمی ویژه برای دستگیری سارقان"، کلیک کنید.