ورود تانک به کاخ ریاست‌جمهوری بولیوی

ورود تانک به کاخ ریاست‌جمهوری بولیوی

روزنامه “ال دبر” روز چهارشنبه گزارش داد که یک تانک وارد قلمرو کاخ ریاست جمهوری در لاپاز موسوم به «پالاسیو کماودو» شده است.

به گزارش جیرو، اوایل روز چهارشنبه رسانه‌های محلی حضور نظامیان در میدان موریلو، میدان مرکزی شهر که ساختمان‌های دولتی در آن واقع شده‌اند، را گزارش دادند.

اوو مورالس، رئیس‌جمهور پیشین بولیوی از تلاش برای کودتا به رهبری خوان خوزه زونیگا، فرمانده کل ارتش بولیوی خبر داد و لوئیس آرسه، رئیس‌جمهور بولیوی نیز خواستار احترام به دموکراسی شد. 

زونیگا در اظهاراتی در رابطه با کودتا علیه لوئیس آرسه گفت: ما نارضایتی خود را از وضعیت موجود – از وضعیت نیروهای مسلح وطن و از ارتشی که این وطن را ساخته است – بیان می‌کنیم … ما بار دیگر وطن‌مان را باز پس خواهیم گرفت. تخریب وطن‌مان بس است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد ترکیب دولت را تغییر دهد، گفت که از اقدامات امروز، کابینه جدیدی از ورزا شکل خواهد گرفت.

زونیگا گفت: مطمئناً [کابینه] تغییر خواهد کرد. کشور ما، دولت ما، نمی‌تواند به این شکل ادامه دهد و آن‌ها هر کاری که بخواهند انجام دهند.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود تانک به کاخ ریاست‌جمهوری بولیوی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود تانک به کاخ ریاست‌جمهوری بولیوی"، کلیک کنید.