واکنش گوترش به حکم دادگاه درباره اسراییل

واکنش گوترش به حکم دادگاه درباره اسراییل

به گزارش جیرو”گوترش تاکید کرد که “تصمیمات دادگاه الزام آور است و اطمینان دارد که طرفین به طور مقتضی از دستور دادگاه تبعیت خواهند کرد. “

گوترش در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مطابق اساسنامه دیوان، ما فوراً اطلاعیه این حکم را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، قضات دادگاه عالی سازمان ملل روز جمعه به اسراییل دستور دادند تا حمله نظامی خود به شهر رفح در جنوب غزه را متوقف کند.

قاضی «نواف سلام» رییس دیوان بین المللی دادگستری امروز گفت که آفریقای جنوبی از دادگاه در خصوص اتخاذ تدابیر اضافی با توجه به عملیات های نظامی در رفح درخواست کرده است.

وی با اشاره به وخامت اوضاع معیشتی ساکنان نوار غزه گفت: اوضاع در رفح پس از چند هفته بمباران، فاجعه بار است و از زمان آغاز حمله زمینی حدود 800 هزار نفر آواره شده اند.

قاضی سلام گفت: تدابیر موقتی که دادگاه در ماه مارس اتخاذ کرد با توجه به تحولات اخیر پاسخگو نیست و اسراییل بایستی از هر گونه عملیات هایی که خطری برای فلسطینیان محسوب می شود، خودداری کند.

وی تصریح کرد: دادگاه در خصوص تدابیری که اسراییل در رفح اتخاذ کرده، قانع نشده است، مسیولان بین المللی درباره خطرات علیه غیرنظامیان در رفح هشدار داده اند، وضعیت کنونی نیز خطراتی دارد و خسارت های جبران ناپذیر در حقوق مردم در غزه خواهد داشت.

وی افزود: طبق معاهده منع نسل کُشی، هر گونه عملیاتی در رفح ممکن است به تخریب جزیی یا کلی در این شهر منجر شود و اسراییل بایستی فورا حملات نظامی به رفح را متوقف کند؛ از دیدگاه ما هر گونه عملیات نظامی در رفح، موجب ویرانی کلی در منطقه خواهد شد.

هفته گذشته، آفریقای جنوبی از دیوان بین المللی دادگستری که در لاهه مستقر است و همچنین به عنوان «دادگاه جهانی» شناخته می شود، خواست دستور توقف تهاجم (رژیم) اسراییل به غزه و به ویژه رفح را صادر کند. این کشور تاکید کرد که لازم است بقای مردم فلسطین تضمین شود.

311311

واکنش گوترش به حکم دادگاه درباره اسراییل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش گوترش به حکم دادگاه درباره اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش گوترش به حکم دادگاه درباره اسراییل"، کلیک کنید.