واکسن های کرونای آسترازنکا به دلیل کاهش تقاضا جمع آوری می شوند

واکسن های کرونای آسترازنکا به دلیل کاهش تقاضا جمع آوری می شوند

شرکت آسترازنکا اعلام کرد به دلیل مازاد واکسن های کووید 19، محموله های واکسن های قبلی خود را از سراسر جهان جمع آوری می کند.

به گزارش جیرو، این شرکت اعلام کرده است از زمان آغاز همه گیری کووید 19 چندین نسخه به روز شده از واکسن هایی که برای مقابله با ویروس کرونا ساخته شده از سوی شرکت های مختلف راهی بازار شده اند و همین امر موجب کاهش تقاضا و مازاد واکسن کرونای Vaxzevria ساخت این شرکت شده که دیگر تولید یا عرضه نمی شود.

به گزارش یورونیوز، پیشتر نیز در پی شکایت گروهی در انگلیس، این شرکت اعتراف کرده بود که موارد نادری از واکسن های کووید 19 آسترازنکا به ایجاد لخته خون و مرگ بیماران منجر شده است.

اخیرا آژانس دارویی اتحادیه اروپا به روزرسانی واکسن های کرونا را به منظور هدف قرار دادن سویه JN.1 توصیه کرده است.

این آژانس می گوید می خواهد با سازندگان واکسن ملاقات کند و درباره چگونگی ساخت نسخه های جدید این واکسن برای برنامه واکسیناسیون امسال مشورت نماید.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکسن های کرونای آسترازنکا به دلیل کاهش تقاضا جمع آوری می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکسن های کرونای آسترازنکا به دلیل کاهش تقاضا جمع آوری می شوند"، کلیک کنید.