همکاری اعضای بریکس برای تولید و نظارت بر دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان

همکاری اعضای بریکس برای تولید و نظارت بر دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان

مدیر امور بین‌الملل سازمان غذا و دارو از برنامه همکاری اعضای بریکس برای تولید و نظارت بر دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان خبر داد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری جیرو، حمیدرضا اینانلو، با اشاره به اینکه کشور‌های شرکت‌کننده در این نشست روسیه، چین، هند، آفریقای جنوبی، برزیل، امارات متحده عربی، ایران، مصر، اتیوپی و عربستان سعودی هستند، گفت: یکی از محور‌های مورد بحث و بررسی در جلسه بریکس همکاری برای نظارت و توسعه دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان بود.

به گفته وی موضوع تولید داخلی و همکاری در زمینه تولید دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان و انجام مطالعات بالینی بر روی دارو و تجهیزات پزشکی در هر یک از کشور‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سازمان غذا و داروی ایران نیز در این نشست توانمندی‌های تولیددارو‌های بایوسیمیلار، قوانین و مقررات موجود در این زمینه را ارائه داده و استقبال خود را از همکاری‌های مشترک مخصوصاً انجام مطالعات بالینی در حوزه دارو‌های بایوسیمیلار اعلام کرد؛ چرا که کشور ما یکی از کشور‌های پیشرو در تولیددارو‌های بایوسیمیلار است.

به گفته وی نهایتاً در پایان این نشست همه شرکت‌کنندگان در بیانیه‌ای با اشتراک گذاشتن اطلاعات، فرایندها، الزامات و تصمیمات رگوراتوری برای اطمینان از دسترسی بیماران هر یک از کشور‌ها به دارو‌های ایمن، اثربخش و باکیفیت موافقت کردند تا تجربیات خود را در چهارچوب نظارتی با یکدیگر به تبادل کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری اعضای بریکس برای تولید و نظارت بر دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری اعضای بریکس برای تولید و نظارت بر دارو‌های بایوسیمیلار و اورفان"، کلیک کنید.