نیویورک تایمز: بمب های نقطه زن آمریکایی جان مردم غزه را می گیرد

رژیم صهیونیستی در نتیجه فشارها و انتقادهای گسترده بین المللی از تلفات غیرنظامی جنگ غزه، به تدریج به سلاح های نقطه زن و هدایت پذیر آمریکایی روی آورده است، اما این بمب هم هنوز تلفات غیرنظامی فراوانی به دنبال دارند.

به گزارش جیرو، رسانه آمریکایی در مقاله ای به افزایش استفاده رژیم صهیونیستی از «تسلیحات دقیق» آمریکایی اشاره و اذعان کرد که بر اساس آمارها، حتی این تسلیحات به اصطلاح «نقطه زن» هم تلفات غیرنظامی فراوانی در غزه به دنبال داشته اند.

در این گزارش آمده است: «در حملات هوایی (اسراییل) به غزه که جان ده ها فلسطینی از جمله کودکان و زنان را گرفت، از یک موشک هدایت پذیر دقیق آمریکایی استفاده شد که هدف دقیق خود را دنبال می کند و در شرایط ایده آل، تلفات غیرنظامی را کاهش می دهد.»

این موشک که GBU-39 یا «بمب قطر کوچک» نامیده می شود، در حمله به یک مدرسه سازمان ملل در روز پنجشنبه و همچنین در حمله ماه میلادی گذشته به رفح استفاده شد و در هر 2 مورد، تلفات غیرنظامی به دنبال داشت، از جمله در میان زنان و کودکان.

شبکه خبری سی.ان.ان نیز در روز پنجشنبه گزارش داد جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه سازمان ملل در اردوگاه النصیرات را که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و بیش از 40 فلسطینی را به شهادت رساندند. رسانه آمریکایی پس از بررسی تصاویر این حمله گزارش داد که در این حمله قطعاتی از دست کم 2 بمب GBU-39 مشاهده می شود.

نیویورک تایمز: بمب های نقطه زن آمریکایی جان مردم غزه را می گیرد
بقایای موشک آمریکایی در غزه

تنها 2 روز بعد از این حمله، صهیونیست ها امروز (شنبه) دوباره به اردوگاه النصیرات حمله کردند؛ حمله ای که به گفته منابع فلسطینی ده ها شهید و زخمی به دنبال داشته و برخی منابع تعداد شهدا را 210 نفر اعلام کرده اند.

گرچه روشن نیست که در حمله امروز صهیونیست ها از چه مهماتی استفاده شده، اما «برایان کستنر» کارشناس تسلیحاتی در موسسه «عفو بین الملل» می گوید حتی استفاده از سلاح های کوچک تر یا مهمات هدایت پذیر هم به این معنا نیست که غیرنظامیان کشته نخواهند شد یا تمام حملاتی که با این سلاح های دقیق انجام می شود قانونی هستند.

گرچه این بمب های آمریکایی هم تلفات غیرنظامی فراوانی به دنبال داشته اند، اما به نظر می رسد صرف استفاده از این مهمات هدایت پذیر در نتیجه فشارهای بین المللی بر رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. 2 کارشناس تسلیحات به نیویورک تایمز گفتند رژیم صهیونیستی در سال میلادی جاری استفاده از این سلاح های دقیق تر را افزایش داده است، در حالی در سال میلادی گذشته تنها 10 درصد از حملات اسراییل با این بمب ها انجام می شد.

بااین حال، رسانه آمریکایی اذعان می کند که استفاده از این سلاح ها نیز نمی تواند تلفات غیرنظامی را به صفر برساند یا به حملات صهیونیست ها رنگ مشروعیت دهد. در این گزارش آمده است: «همان طور که موج اخیر حملات اسراییل نشان می دهد، سلاح های نسبتاً کوچک هم می توانند تلفات غیرنظامی فراوانی داشته باشند.»

نیویورک تایمز: بمب های نقطه زن آمریکایی جان مردم غزه را می گیرد
حمله صهیونیست ها به اردوگاه آوارگان رفح

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در اوایل جنگ استفاده کمتری از این سلاح های دقیق 115 کیلوگرمی، نوشت: «در اوایل جنگ، ارتش اسراییل حمله تمام عیار به شهرهای غزه با تانک، توپخانه و بمب های 2000 پوندی (900 کیلوگرمی) را ترتیب داد که به دلیل تلفات غیرنظامی سنگین، انتقادات بین المللی را در پی داشت.»

مقامات فعلی و سابق ایالات متحده گفتند رژیم صهیونیستی به طورکلی اطلاعاتی در مورد استفاده خود از بمب های GBU-39 به واشنگتن نمی دهد و سامانه وزارت امور خارجه آمریکا که برای ردیابی کشتار غیرنظامیان توسط سلاح های ساخت آمریکا در درگیری های خارجی طراحی شده نیز تا امروز گزارش جامعی در این باره منتشر نکرده است.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیویورک تایمز: بمب های نقطه زن آمریکایی جان مردم غزه را می گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیویورک تایمز: بمب های نقطه زن آمریکایی جان مردم غزه را می گیرد"، کلیک کنید.