میدل ایست مانیتور: جنایات اسراییل با حمایت قاطع سیاستمداران آمریکایی ادامه می یابد

میدل ایست مانیتور: جنایات اسراییل با حمایت قاطع سیاستمداران آمریکایی ادامه می یابد

به گزارش جیرو به نقل از جیرو، میدل ایست مانیتور در گزارش خود نوشت: «جهانیان از ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت جهانی انتظار راهنمایی و رهبری در مورد مسایل پیچیده ای مانند صلح و عدالت، از جمله در رابطه با مسایل پیرامون خاورمیانه که همه را تحت تاثیر قرار می دهد، دارند اما برای حل این موضوعات باید در جای دیگری جستجو کرد، چراکه واشنگتن مطلقاً هیچ نشانه ای از مهار رژیم سرکش اسراییل که در حال حاضر تحت تحقیق برای نسل کشی قرار دارد و حکم بازداشت برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل و «یوآو گالانت» وزیر جنگ او صادر شده است، نشان نمی دهد.»

این رسانه در ادامه به شایعات درباره مشکلات جسمانی «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا اشاره و تاکید کرد: «یافتن سیاستمداری بانفوذ در ایالات متحده که در هوش و صداقت عالی باشد، چالشی دشوار است اما این، فقط رفتار یک رییس جمهور سردرگم ایالات متحده نیست که باعث نگرانی و بی ثباتی جهانی می شود، بلکه همه مردان رییس جمهور در این بین نقش دارند که از او در حمایت بی چون و چرا از رژیم آپارتاید پشتیبانی می کنند. و این یک موضوع دو حزبی است. به عنوان مثال، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه را در نظر بگیرید که گفت استفاده آمریکا از بمب های هسته ای علیه شهرهای ژاپنی هیروشیما و ناکازاکی برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم «تصمیم درستی» بود. او می خواهد که به اسراییل بمب هایی که برای پایان دادن به جنگ به آن نیاز دارد، داده شود.»

میدل ایست مانیتور افزود: «داشتن یک سیاستمدار که از اسراییل می خواهد غزه را بمباران کند، چشم انداز ترسناکی است. این سناتور جمهوری خواه از کارولینای جنوبی به اسراییل گفت، هر کاری لازم است، انجام دهید تا به عنوان یک “کشور یهودی” زنده بمانید. هر کاری که باید را انجام دهید.

اولین باری نیست که چنین اظهارات جنون آمیزی در ایالات متحده مطرح می شود. رویکرد او بازتاب سخنان “تیم والبرگ” جمهوری خواه دیگر، نماینده کنگره از ایلینوی بود که در ماه مارس پیشنهاد کرد که جنگ غزه باید مانند ناکازاکی و هیروشیما باشد. به عبارت دیگر، او گفت که سلاح های هسته ای را علیه غیرنظامیان فلسطینی آزاد کنید.»

این پایگاه خبری-تحلیلی همچنین نوشت: «برخی ناظران بر این باورند که ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت در حال افول است اما به گفته “مایکل بکلی” استادیار علوم سیاسی در تافتس، دوران ایالات متحده به عنوان تنها ابرقدرت جهان و در نتیجه تسلط آن بر نظم جهانی، تا چند دهه آینده ادامه خواهد داشت.

با این حال، اسراییل که به لحاظ وسعت به راحتی می تواند توسط هر یک از 50 ایالت آمریکا بلعیده شود به واشنگتن، متحد اصلی و منبع کمک های دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی خود توجهی نمی کند. تا زمانی که جریان تسلیحات و مهمات به سمت اسراییل که بدون آن قادر به مبارزه با هیچ دشمنی نیست، ادامه دارد، اهمیتی نمی دهد که قدرت هژمونیک ایالات متحده در حال افول است.

در روزها، هفته ها و ماه های اخیر شاهد بوده ایم که اسراییل به طور کامل دستورالعمل ها و خطوط قرمز تعیین شده توسط کاخ سفید را رد می کند و نادیده می گیرد. آخرین دستور این بود که رفح نباید مورد تهاجم قرار گیرد. اسراییل با نادیده گرفتن خشم بایدن، حتی بدون توجه به حکم بازداشت بی سابقه دادگاه کیفری بین المللی (ICC) و علی رغم اینکه دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) دستور پایان دادن به تهاجم علیه رفح را صادر کرده، به کشتار فلسطینیان ادامه داده است.»

به نوشته میدل ایست مانیتور، «در حالی که نگاه جهان برای رهبری به بایدن بود، تنها چیزی که به دست آمد، عصبانیت رییس جمهور بایدن بود. او حکم دستگیری دیوان کیفری بین المللی را “ظالمانه” خواند و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن اساساً آنها را رد می کند. به علاوه تحریم هایی علیه مقامات دادگاه مطرح شده است.

اگر ابرقدرت حال حاضر از اجرای قوانین بین المللی امتناع کند، پس چه امیدی به نظم بین المللی مبتنی بر قوانین وجود دارد؟ ایالات متحده با تهدید به برچیدن دستگاه قانونی برای صدور چنین حکمی چه دستاوردی خواهد داشت؟ وقتی 335 میلیون شهروند ایالات متحده قادر به قرار دادن کسی بهتر از بایدن یا نفر قبلی او، یعنی دونالد ترامپ در کاخ سفید نیستند، آیا واقعاً انتظار دارند که جهان برای عدالت به آمریکا متوسل شود؟

هم بایدن و هم نتانیاهو کاملاً منکر این هستند که همه اینها بدون آتش بس فوری و تلاش های جدی برای برقراری صلح در غزه به کجا خواهد رسید. رهبران باهوش و مسیولیت پذیر و مشاوران آنها همیشه به حقایق علاقه دارند، نه توهمات، به طوری که می بایست هر دوی این دلقک های خطرناک را از میدان خارج کنند، اما اینطور نیست.

با وجود اقدامات قانونی قریب الوقوع، تل آویو هیچ نشانه ای از خویشتن داری نشان نداده و حتی رفتار خصمانه دولت سرکش آن، با نمایش ظلمی بی نظیر علیه فلسطینیان در غزه افزایش یافته است.»

این رسانه با اشاره به جنایت یک شنبه شب رژیم صهیونیستی در حمله به اردوگاه آوارگان فلسطینی در رفح که از سوی سازمان ملل به عنوان منطقه امن اعلام شده بود، تصریح کرد: «جهان با دیدن تصاویر و ویدیوهای مربوط به این جنایت در وحشت فرور رفت و واکنش شدیدی به آن نشان داد اما نتانیاهو در مورد کشتار اخیر خود چه کرد؟ او ابراز پشیمانی کرد و قول داد که درباره آن تحقیق کند، گویی کسی یک فنجان چای روی زمین دفترش ریخته است!

اسراییل در حال حاضر از سلاح های ساخت و تامین شده توسط ایالات متحده برای قتل عام 38000 فلسطینی بی گناه در غزه استفاده کرده است که از این تعداد 14000 کودک و 9500 تن از آنها زن بودند. تخمین زده می شود که 12000 کودک زیر آوار خانه های خود مدفون هستند و 80000 زخمی نیز وجود دارد. اشتهای اسراییل برای کشتن اعراب و مسلمانان پایان ناپذیر به نظر می رسد.

به نظر می رسد که جهان برای توقف این نسل کشی ناتوان است. هرچند که هیچ کس نمی تواند آن را نادیده بگیرد زیرا تصاویر وحشتناک و گزارش های شاهدان عینی از جنایات جنگی در غزه در همه جا وجود دارد و هیچ کسی نمی تواند ادعا کند، “من نمی دانستم.”»

میدل ایست مانیتور در بخش پایانی گزارش خود تاکید کرد: «قدرت واقعی برای پایان دادن به این کشتار در ایالات متحده نهفته است. در واقع، هیچ مخفیگاهی برای سناتورهایی که توسط لابی طرفدار اسراییل خریداری و تطمیع شده اند یا مقاماتی که دستور قتل عام از سوی رهبران خود را اجرا کرده اند یا نیروهای مسلحی که بدون سوال از فرمانده کل خود اطاعت می کنند، وجود نخواهد داشت. آن شخص، البته، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا است، چه منظور جو بایدن، چه دونالد ترامپ یا هر یک روسای جمهور قبلی باشد. همه آنها متولی دولت شریر، پست و سرکشی است که در خاورمیانه نشسته است.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میدل ایست مانیتور: جنایات اسراییل با حمایت قاطع سیاستمداران آمریکایی ادامه می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میدل ایست مانیتور: جنایات اسراییل با حمایت قاطع سیاستمداران آمریکایی ادامه می یابد"، کلیک کنید.