مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟

مراسم تشیع «شهدای خدمت» روز چهارشنبه دوم خردادماه 1402 در تهران برگزار می شود و براساس اخبار منتشر شده، قرار است تعدادی از مقامات کشورهای مختلف برای شرکت در این مراسم و ادای احترام به رییس جمهو و وزیر امور خارجه فقید جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کنند.

به گزارش جیرو ، عصر روز یک شنبه 30 اردیبهشت ماه بالگرد حامل سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه و دیگر همراهانشان در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز دچار سانحه هوایی شد که در نتیجه آن تمام سرنشینان این بالگرد به درجه رفیع شهادت نایل شدند و براساس برنامه ریزی انجام شده مراسم تشییع آنها در روز چهارشنبه در تهران برگزار می شود.

 قرار است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بر  پیکرهای مطهر شهدای خدمت (رییس جمهور شهید و همراهان) در دانشگاه تهران نماز بخوانند.

 در چند روز گذشته در پی شهادت رییس جمهور و وزیر امور خارجه مقامات کشورهای مختلف طی پیام های تسلیتی با ملت و دولت ایران ابراز همدردی کردند و بعضا با حضور در محل سفارتخانه های ایران یاد شهدای جمهور ایران را گرامی داشتند.

همچنین بر اساس اخبار منتشر شده قرار است تعدادی از مقامات کشورهای مختلف برای شرکت در این مراسم و ادای احترام به رییس جمهور و وزیر امور خارجه فقید جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کنند.

خبرگزاری «تاس» روسیه از حضور رییس مجلس دومای دولتی این کشور در مراسم یادبود شهدای سانحه سقوط بالگرد حامل شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی و دکتر حسین امیرعبداللهیان و همراهان مرحومشان خبر داد.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
رییس دوما

 همچنین منابع خبری به رسانه ها گفته اند که «ملا عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست وزیر و «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان به همراه هییتی بلندپایه برای شرکت در مراسم تشییع پیکر رییس جمهور شهید و همراهان ایشان به تهران سفر می کنند.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
سفر هیات طالبان به ایران

یک منبع در گفت وگو با ریانووستی نیز اعلام کرد که ابراهیم بوغالی، رییس پارلمان الجزایر روز چهارشنبه در مراسم تشییع آیت الله رییسی، رییس جمهور و امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و همراهانشان مشارکت خواهد کرد.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
رییس پارلمان الجزایر

بر اساس اخبار اعلام شده هیات عالی رتبه عراق متشکل از نخست وزیر این کشور، روسای احزاب، روسای عشایر و نمایندگان مجلس عراق برای شرکت در مراسم تشییع رییس جمهور و وزیر خارجه و هییت همراه که در حادثه سقوط بالگرد حامل ابراهیم رییسی به شهادت رسیدند، به تهران سفر می کنند. در این سفر همچنین مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان نیز وی را همراهی می کند.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
نیچروان بارزانی

همچنین بر اساس اخبار اعلام شده نیچروان بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق که حدود دو هفته پیش به تهران سفر کرده و با رییس جمهور و وزیر خارجه ایران دیدار رایزنی کرده برای شرکت در مراسم تشییع شهیدان سید ابراهیم رییسی و حسین امیرعبداللهیان به تهران سفر می کند.

«علی صبری» وزیر خارجه سریلانکا نیز شامگاه سه شنبه به تهران سفر می کند تا در مراسم تشییع رییس جمهور شهید ایران شرکت کند.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
«علی صبری» وزیر خارجه سریلانکا

وزیر امورخارجه و معاون رییس جمهور ترکیه نیز به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر رییس جمهور، وزیر امورخارجه و چند تن دیگر از مقامات ایران که در سانحه هوایی به شهادت رسیدند به تهران سفر می کنند.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟
وزیر امورخارجه و معاون رییس جمهور ترکیه

هاکان فیدان، وزیر امورخارجه و جودت ییلماز، معاون رییس جمهور ترکیه در مراسم تشییع پیکرهای شهید سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور، شهید حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه و سایر مقامات ارشد ایران که روز یک شنبه در سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، شرکت خواهند کرد.

 این خبر تکمیل می شود.

مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقامات کدام کشورها در مراسم تشییع شهدای خدمت شرکت می کنند؟"، کلیک کنید.