مصدومیت 207 نفر در 72 ساعت گذشته در جاده های کهگیلویه و بویراحمد

مصدومیت 207 نفر در 72 ساعت گذشته در جاده های کهگیلویه و بویراحمد

جیرو/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست اورژانس 115 استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وقوع 96 تصادف در 72 ساعت گذشته در جاده های استان، گفت: کارشناسان اورژانس 115 در این مدت، به 207 مصدوم این سوانح خدمات اورژانسی درمانی ارایه دادند.

محمدامین نیکویی نژاد امروز (شنبه، 15 اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران بیان کرد: در سه روز گذشته (12 تا 15 اردیبهشت) با اعلام شرایط بحرانی، وضعیت قرمز سازمان هواشناسی و بارندگی شدید، تمام پایگاه های اورژانس 115 در آماده باش کامل قرار داشتند که در مجموع از 1343 تماس دریافتی 237 تماس منجر به اعزام آمبولانس شد.

وی اظهار کرد: آخرین خبر از تصادف های چند روز اخیر، برخورد کامیون ایسوزو و پژو 405 شب گذشته در محور یاسوج بابامیدان تونل پنجم از سمت بابا میدان بود که باعث آتش سوزی خودروی پژو و جان باختن سه نفر از سرنشینان آن شد و دو مصدوم دیگر توسط کارشناسان فوریت های پزشکی برای انجام اقدمات درمانی  به بیمارستان منتقل شدند.

او ادامه داد: در حادثه ای دیگر 14 اردیبهشت برخورد پراید و پارس در منطقه دشتروم با شش مصدوم اتفاق افتاد که پس از اطلاع از حادثه، کارشناسان اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شدند و پس از انجام اقدامات اولیه، مصدومان را به بیمارستان شهید جلیل یاسوج منتقل کردند. انحراف خودروی ساینا در تونل گردوه رخ داد و پنج نفر مصدوم شدند.

نیکویی نژاد با اعلام آمادگی شبانه روزی کارشناسان فوریت های پزشکی بیان کرد: تمام کارکنان اورژانس 115 در پایگاه های شهری و جاده ای استان حضور دارند تا اگر اتفاق تلخی رخ دهد، بتوانند در اولین دقایق بر بالین مصدومان حاضر شوند تا جان آنها را نجات دهند.

وی افزود: حدود 61 درصد ماموریت ها مربوط به حوزه بویراحمد و دنا بوده است.

خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز، بی توجهی به فاصله طولی، توانایی نداشتن راننده در کنترل وسیله نقلیه و بی توجهی به هشدارها در جاده های مختلف بویژه گردنه ها، عامل اصلی این تصادف ها هستند.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصدومیت 207 نفر در 72 ساعت گذشته در جاده های کهگیلویه و بویراحمد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصدومیت 207 نفر در 72 ساعت گذشته در جاده های کهگیلویه و بویراحمد"، کلیک کنید.