ماجرای روغن های خام آفتابگردان/خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است

ماجرای روغن های خام آفتابگردان/خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در خصوص سلامت روغن های خام آفتابگردان وارداتی توضیح داد.

به گزارش جیرو، روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: این روغن ها در مرداد ماه سال 1400 وارد کشور شده و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نسبت به نمونه برداری و آنالیز آن اقدام کرده است.

بنابر این اعلام از مجموع 91 هزار تن روغن وارده در مرداد ماه 1400، 47 هزار تن آن تایید و 44 هزار تن از نظر باقیمانده سموم و آلاینده ها به تایید نرسید.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو همچنین ذکر کرد: محموله 44 هزار تنی طی نمونه برداری و آزمایش از نظر باقی مانده سموم دفع آفات نباتی نامنطبق بوده و به صاحب کالا و معاونت غذا و داروی هرمزگان عدم ترخیص و لزوم مرجوع کردن آن ابلاغ شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: آزمایشات انجام شده از محموله روغن های آفتابگردان هم در آزمایشگاه های معاونت غذا و داروی هرمزگان و هم در آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو به عنوان معتبرترین آزمایشگاه کشور در حوزه غذا انجام شده است؛ بنابراین محموله 44 هزار تنی از نظر سازمان غذا و دارو امکان ترخیص نداشت و این موضوع به مراجع ذیربط اعلام و اقدامات معمول در این خصوص اعمال شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو همچنین با تاکید بر اینکه این سازمان تمامی فرآورده های غذایی اعم از مواد اولیه و محصول نهایی وارداتی را در آزمایشگاه های معاونت های غذا و دارو با حساسیت بالا مورد بررسی قرار می دهد، اذعان کرد: خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است و در این حوزه اقدامات تخصصی و فنی لازم صورت می پذیرد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای روغن های خام آفتابگردان/خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای روغن های خام آفتابگردان/خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است"، کلیک کنید.