لزوم ارتقای روزافزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور

لزوم ارتقای روزافزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ارتقای روز افزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور، گفت: اورژانس جمهوری اسلامی ایران باید به سمت مرجعیت علمی حرکت کند و در منطقه حرف اول را بزند.

به گزارش جیرو، دکتر بهرام عین اللهی در آیین بهره برداری از ناوگان موتورلانس اورژانس تهران، بزرگ ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC)، گفت: عملکرد ما در تاریخ موثر است، بنابراین باید به گونه ای اقدام و عمل کنیم که کارنامه ای ارزشمند برجای گذاریم. 

وی افزود: پرسنل اورژانس در سخت ترین شرایط به خدمتگزاری مشغولند و هدف آنان کسب رضای خداوند است چراکه خدمت عاشقانه با مادیات جبران نمی شود.

عین اللهی با اشاره به رویکرد مردمی و تلاش های خالصانه شهید دکتر رییسی در پیشرفت کشور، خطاب به مدیران و کارکنان اورژانس، بیان کرد: شما پرسنل اورژانس دولت شهید دکتر رییسی هستید و باید راه و مکتب ایشان را ادامه دهید.

وزیر بهداشت با تاکید بر حرکت کشور به سمت مرجعیت علمی، گفت: اورژانس جمهوری اسلامی ایران باید به سمت مرجعیت علمی حرکت کند و در منطقه حرف اول را بزند. اورژانس مانند یک دانشگاه است چراکه پرسنلش باید به تمامی اطلاعات در مورد بیماری ها، سوانح، وقایع و آسیب دیدگی ها دسترسی و آگاهی داشته باشند. 

عین اللهی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اکنون مورد توجه کشورهای جهان اسلام قرار دارد، تاکید کرد: اورژانس کشورمان باید هم از لحاظ سخت افزاری و هم از حیث نرم افزاری با شایستگی های جمهوری اسلامی ایران برابری کند. 

لزوم ارتقای روزافزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور

وی افزود: ایران کشوری چهار فصل و پر از حوادث و بلایای طبیعی است؛ بنابراین ضرورت دارد که امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشورمان روز به روز ارتقا یابد، در این زمینه آموزش، کسب تجربه و تقویت روابط دیپلماسی در حوزه اورژانس، مهم است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در ادامه همچنین دکتر جعفر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور ضمن تشریح گزارشی از اقدامات سازمان اورژانس در دولت سیزدهم، از تقویت و تکمیل زیرساخت های اورژانس در نقاط مرزی به منظور خدمت رسانی به زایرین اربعین حسینی، خبر داد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم ارتقای روزافزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم ارتقای روزافزون امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشور"، کلیک کنید.