لزوم آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست

لزوم آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکید کرد: از روز جهانی محیط زیست برای آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست باید بهره ببریم.

به گزارش جیرو به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در پیام علیرضا مزینانی به مناسبت روز جهانی محیط زیست آمده است: محیط زیست میراث مشترک تمام دوران بشر است؛ عرصه ای که مرز نمی شناسد و صیانت از آن وظیفه همه است. افزایش و پیشرفت دانش و معرفت بشری در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیستی و ارتقای سطح رفاه اجتماعی نیازهای جدیدی را پیش روی انسان هویدا کرده که پاسخگویی به آن ها بدون توجه به فعالیت های توسعه ای بالاخص در چارچوب ضوابط و آیین نامه ها میسر و ممکن نیست.

روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای انسان تا با بازنگری در آن چه که در اثر گسترش نگاه های منفعت طلبانه خود در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه بر طبیعت و محیط زیست وارد می شود، رویکرد خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ ارزش های آن تغییر دهد.

روز جهانی محیط زیست رویدادی است که در سراسر جهان توجه و شناخت مردم را به مسایل محیط زیست جلب می کند. این رویداد به منظور ایجاد همبستگی و همکاری بین کشورها در حفاظت از محیط زیست برگزار می شود و فرصتی برای آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست است.

هدف از گرامیداشت این رویداد، افزایش آگاهی مردم درباره مسایل محیط زیست است و آنان را ترغیب می کند که تعهد به حفاظت از محیط زیست را بپذیرند و اقدامات عملی در راستای بهبود محیط زیست انجام دهند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی محیط زیست به همه دوستداران و تلاشگران این عرصه، امیدوارم با استفاده از ظرفیت های موجود در استان و تلاش های شبانه روزی مجموعه محیط زیست استان تهران، گام های موثری در ارتقای شاخص های محیط زیست استان برداشته شود تا محیط زیستی سالم و پاک را برای شهروندان عزیزمان به ارمغان بیاوریم.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم آگاهی رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست"، کلیک کنید.