لاوروف: گفتگوی صلح با حزب جنگ حاکم بر اوکراین ممکن نیست

لاوروف: گفتگوی صلح با حزب جنگ حاکم بر اوکراین ممکن نیست

وزیر خارجه روسیه تصور گفتگوی صلح با «حاکمیت حزب جنگ» در اوکراین را دشوار دانست.

به گزارش جیرو، سرگیی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیش بینی کرد که دیر یا زود افرادی در کی یف به قدرت می رسند که منافع ملی برایشان اهمیت دارد، اما در حال حاضر تصور گفتگو درباره صلح با در نظر گرفتن حاکمیت «حزب جنگ» در این کشور دشوار است.

 وزیر امور خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: امیدواریم دیر یا زود نیروهای سیاسی در اوکراین ظاهر شوند که به منافع مردم اهمیت می دهند. در این میان چاره ای جز ادامه عملیات ویژه نظامی تا رسیدن به اهداف آن وجود ندارد.

لاوروف افزود: اکنون تصور گفتگو در مورد صلح با در نظر گرفتن حاکمیت حزب جنگ در کی یف دشوار است. حزب جنگ در کی یف حکمرانی می کند و به دنبال شکست روسیه در میدان جنگ است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی تصور گفتگو درباره صلح دشوار است.

دیپلمات ارشد روس در پاسخ به این سوال که آیا امکان تسریع روند حل و فصل سیاسی مناقشه اوکراین وجود دارد یا خیر، گفت: از نظر تیوری، بله. برای انجام این کار، لازم است غرب از ریختن تسلیحات به اوکراین دست بردارد و کی یف جنگ را متوقف کند. هر چه زودتر این اتفاق بیفتد، زودتر حل و فصل سیاسی آغاز خواهد شد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف: گفتگوی صلح با حزب جنگ حاکم بر اوکراین ممکن نیست" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف: گفتگوی صلح با حزب جنگ حاکم بر اوکراین ممکن نیست"، کلیک کنید.