لاوروف درباره جنگ اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد

لاوروف درباره جنگ اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد

به گزارش جیرو به نقل از جیرو «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در جریان دهمین اجلاس بین‌المللی «خوانش‌های پریماکوف» در مسکو گفت: ایده اصلاح شورای امنیت به بلوغ رسیده است و گام اساسی گسترش نمایندگی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، لاوروف درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان تاکید کرد: ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که اسرائیل را نسبت به اثرات مخرب کشاندن درگیری و جنگ به لبنان آگاه کند.

وزیر امور خارجه روسیه در این باره ادامه داد: خطر گسترش درگیری به لبنان وجود دارد و جامعه جهانی باید به رویکرد فاجعه بار اسرائیل اعتراف کند.

وی اضافه کرد: واشنگتن از این بهانه استفاده می‌کند که هیچ طرف فلسطینی برای مذاکره وجود ندارد و به همین دلیل است که ما برای دستیابی به وحدت میان گروه‌های فلسطینی تلاش کردیم.

لاوروف تاکید کرد که مسیر واشنگتن برای حفظ هژمونی در جهان محکوم به شکست است. حتی اگر ایالات متحده یکی از مراکز جهان در آینده باقی بماند، که به احتمال زیاد اینطور است، این اصلاً به این معنی نیست که این مساله در چارچوب حفظ نظم جهانی با محوریت آمریکا اتفاق خواهد افتاد.

وی همچنین لاوروف با اشاره به اینکه فدراسیون روسیه می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تهدیدات از سوی غرب نیستند، گفت: ما فقط به یک چیز توجه داریم و آن این است که تهدیدات علیه امنیت ما از طرف غرب نباشد.

لاوروف ادامه داد: اروپا زمانی می‌تواند به یکی از مراکز نظم جهانی چندقطبی تبدیل شود که به خود بیاید و بن‌بست کامل و پیامدهای معکوس مسیری را که تحت دیکته‌های واشنگتن دنبال می‌کنند، درک کند.

311311

لاوروف درباره جنگ اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف درباره جنگ اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف درباره جنگ اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد"، کلیک کنید.