قیمت دام زنده برای عید قربان اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

قیمت دام زنده برای عید قربان اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

به گزارش خبرگزاری جیرو، رییس شورای تامین کنندگان دام کشور در مورد قیمت دام زنده سبک در آستانه عید قربان گفت: قیمت نقد هر کیلوگرم بره نر کشتاری بالای یک سال برای مصرف کننده در آستانه عید قربان بین 230 هزار تا 250 هزار تومان تعیین شد.

منصور پوریان در مورد تفاوت قیمت دام در تهران و سایر استان های کشور به همشهری آنلاین بیان کرد: قیمت ها در تهران و استان ها چندان تفاوتی نمی کند اما به صورت کلی قیمتی که ما با مشورت برخی از دامداران تعریف کردیم در شرایط فعلی برای دامداران خوب است تا به این صورت بتوانند حجمی از دام زنده ای که روی دستشان مانده را در روز عید قربان که پیک مصرف به شمار می آید، بفروشند.

پوریان با بیان اینکه در حال حاضر حجم زیادی از دام سبک در کشور داریم که حجیم شده و روی دست دامداران مانده است، عنوان کرد: قیمت گذاری دام به صورت کلی به توافق بین خریدار و فروشنده بستگی دارد اما ما سعی کردیم یک قیمت مناسب تعیین کنیم تا هم به نفع دامدار باشد و هم تقاضا در بازار افزایش یابد. البته با توجه به اینکه دام در بسیاری از استان ها زیاد است ممکن است برخی دامداران دام خود را حتی پایین تر از این قیمت هم عرضه کنند.

او ادامه داد: در حال حاضر برآورد می شود میزان دام موجود عرضه شده در کشور بالای 2 میلیون و 500 هزار راس است و پیش بینی ما این است که نزدیک به 700 هزار راس در روز عید قربان امسال جذب بازار شود.

پوریان با بیان اینکه وضعیت ما نسبت به سال گذشته خیلی متفاوت است و دام سبک آماده کشتار بسیار زیادی داریم، افزود: در سال های قبل به طوری معمول تقاضا برای خرید عید قربان حدود 500 هزار دام بوده است اما با توجه به اینکه امسال دام زیاد است پیش بینی ما این است در این روز پرمصرف 700 هزار راس دام به فروش برود که امیدواریم این عدد محقق شود تا فشار از روی دامداران برداشته شود و بتوانند بخشی از دام خود را بفروشند.

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور در پاسخ به اینکه مردم از چه مراکزی می توانند دام زنده تهیه کنند؟ گفت: در تهران سازمان میادین غرفه هایی را مخصوص عرضه دام سبک تعیین کرده است و علاوه بر آن مراکز دیگری هم وجود دارد و حدود چند هفته است که عرضه دام در این مراکز افزایش یافته است تا مشکلی در روز عید قربان به وجود نیاید. در دیگر استان ها هم مراکز مخصوص وجود دارد و مردم نگرانی بابت عرضه نداشته باشند چرا که همانطور که اشاره شد میزان عرضه خیلی زیاد است.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت دام زنده برای عید قربان اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت دام زنده برای عید قربان اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت"، کلیک کنید.