فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم

فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم

جزیره توریستی «استرومبولیِ» سیسیل روز گذشته (جمعه) پس از آنکه آتشفشان این جزیره، ابری از خاکستر را به ارتفاع ۲۰۰۰ متر به آسمان پرتاب کرد در حالت آماده‌باش قرار گرفت.

به گزارش جیرو، تصاویر نشان می‌دهد آتشفشان غرق در دود است و گدازه‌ها از دهانه این آتشفشان که در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد به سمت پایین یعنی دریای «تیرنی» جاری می‌شود.

آتشفشان استرومبولی یکی از چهار آتشفشان فعال ایتالیا در یکی از جزایر «آیولین» در دریای تیرنی واقع شده است.

فابریزیو کورسیو، رئیس اداره حفاظت مدنی در ایتالیا گفت: استرومبولی تحت نظارت ویژه با توجه بیشتری قرار گرفته زیرا در وضعیت قرمز است. از نقطه نظر عملیاتی نیز ما در آن موقعیتی هستیم که از نظر فنی هشدار اولیه می‌نامیم.

وی تایید کرد شهرداری در حال حاضر برای گردشگران، ممنوعیت ورود به جزیره را صادر کرده است.

به گزارش یورونیوز، آتشفشان بسیار فعال دیگری در جزیره سیسیل موسوم به کوه «اتنا» نیز در اوایل هفته، فعالیت فوران شدیدی داشت به طوری که فرودگاه «کاتانیا» که در مجاورت آن قرار دارد به دلیل باران خاکستر و ابرهای دودی، ترافیک هوایی خود را کاهش داد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم"، کلیک کنید.