فروردین: تاج قول داده با مفسدان برخورد جدی کند/ مجلس برای VAR بودجه تصویب کرده است+فیلم

فروردین: تاج قول داده با مفسدان برخورد جدی کند مجلس برای VAR بودجه تصویب کرده است+فیلم

رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت: باید برخورد قاطعی با مسببان فساد در فوتبال صورت گیرد تا درسی برای همه شود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری علم و فناوری جیرو، محمدمهدی فروردین پیش از دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و ازبکستان اظهار کرد: ضمن تبریک صعود تیم ملی که از قبل مسجل شده بود برای حضور در جشن صعود به مرحله بعدی که از قبل تدارک دیده شده بود به ورزشگاه آمدم و امیدوارم نتیجه جوری رقم بخورد که همه خوشحال شویم.

وی در مورد پرونده فساد در فوتبال گفت: حیفم می اید که ورزش به این جذابی که می تواند موجب نشاط شود با خطا های مدیریتی باعث رنجش خاطر علاقه مندان به فوتبال باشد. اول نباید این اتفاق می افتاد و قطعاً مسببان این اتفاق محاکمه شوند. دوم مردم انتظار رخ دادن چنین اتفاقی را نداشتند، حالا که اتفاق افتاده انتظار برخورد را دارند. مطمیناً از جایگاه نظارتی کوتاه نمی آییم، تا زمانی که شاهد برخورد قاطع باشیم. تمام عواملی که باعث بی اعتمادی شدند پاسخگو باشند و کاملاً برخورد قاطعی صورت گیرد.

رییس فراکسیون ورزش مجلس در مورد اینکه با مس رفسنجان همانند یوونتوس که به دسته پایین تر سقوط کرد، در صورت قطعی شدن تخلف،  برخورد می شود، تصریح کرد: کمترین خواسته جامعه فوتبال برخورد است، تخلف محرز شده، باید برخورد قاطعی صورت گیرد تا درسی برای همه شود.

وی درباره اینکه مهدی دادرس گفته فوتبالی ها خودزنی می کنند، گفت: ما هم معتقدیم اگر در جایی خطای کوچکی صورت می گیرد باید برخورد شود و تا آنجایی که می شود اجازه ندهند تا خطایی رخ دهد. اگر جلوی فساد گرفته نشود سیستمی می شود. فضای ورزش باید پاک باشد و کوچک ترین لکه یا نقطه سیاهی در آن نباشد. مخصوصاً فوتبال که این قدر مخاطب دارد.

فروردین در مورد اینکه مهدی تاج پای پرونده است، تصریح کرد: آقای تاج محکم پای کار هستند. در تماس با او خواهان آن شدیم با این موضوع که موجب ناراحتی همه شده برخورد شود و قول دادند محکم برخورد می شود.

وی در مورد اختلاف شرکت توسعه و فدراسیون فوتبال در مورد VAR گفت: در مجلس محل اعتباری VAR را دیدیم. قالیباف هم پای کار آمده و حمایت کرده، پول برای تکنولوژی جدید VAR پیش بینی شده است. به زودی هم تخصیص بودجه صورت می گیرد. در بودجه 1403 دیده و ان شاءالله اجرایی می شود.

رییس فراکسیون ورزش مجلس در مورد اینکه پول به اشتباه به شرکت توسعه رفته، گفت: دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است و انتظار داریم موضوع را شفاف کند. آنچه مشخص است دغدغه ما و مردم موضوع VAR بود که با همکاری دوستان در مجلس و ورود رییس مجلس بودجه تخصیص یافته، چند روز پیش هم که صحبت کردیم قول این موضوع داده شد.

وی در مورد گلایه قلعه نویی از پرواز تیم ملی به هنگ کنگ گفت: سرمربی تیم ملی حق دارند و نباید پرواز تیم ملی دغدغه ایجاد کند. بودجه هایی که در مجلس برای ورزش تخصیص داده شده مشخص است و سوءمدیریت باعث چنین مشکلاتی می شود. مشکل بودجه ای نبود و حتماً در دیدار با وزیر گلایه های خودم را اعلام می کنم.

فروردین در مورد تنوع در تخلفات فسادی فوتبال باعث بی اعتمادی عمومی می شود، تصریح کرد: ورزش نسبت به سایر حوزه ها شفاف است ولی انتظار داریم یک مورد هم چنین اتفاقاتی نیفتد. چون جامعه سالمی داریم و افراد باشرفی در فوتبال کار می کنند. یک مورد تخلف هم رخ دهد باعث بی اعتمادی می شود و باید برخورد صورت گیرد تا هر روز مجبور به پاسخگویی نباشیم. 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروردین: تاج قول داده با مفسدان برخورد جدی کند/ مجلس برای VAR بودجه تصویب کرده است+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروردین: تاج قول داده با مفسدان برخورد جدی کند/ مجلس برای VAR بودجه تصویب کرده است+فیلم"، کلیک کنید.