عمر طولانی با 2 راهکار ساده

جیرو/خراسان رضوی نتایج تحقیق کنونی نشان می دهد که 2 هدف تمرینی به شما کمک خواهد کرد تا زندگی طولانی تری داشته باشید و از خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته جلوگیری کنید.

بر اساس نتایج تحقیق جدید، افرادی که بیشتر قدم می زنند و یا زمان بیشتری را در فعالیت بدنی متوسط تا شدید سپری می کنند، کمتر در معرض خطر مرگ و بیماری قلبی عروقی قرار دارند.

نتایج تحقیقات نشان داد که ورزش مبتنی بر زمان و قدم زدن هر دو برای سلامتی و طول عمر ما بسیار مفید هستند و از خطر بیماری قلبی و سکته جلوگیری می کنند. محققان تاکید کردند که یافته های آنان اهمیت گنجاندن اهداف مبتنی بر گام در دستورالعمل ها را برجسته می کند و بر اساس دستورالعمل های سرویس سلامت ملی بریتانیا (NHS)، فعالیت بدنی که خطر ابتلا به بیماری و عفونت را کاهش و طول عمر را افزایش می دهد، برای بزرگسالان توصیه می شود تا روزانه آن را انجام دهند.

برای بزرگسالان 19 تا 65 ساله، پیشنهاد می شود که حداقل 150 دقیقه فعالیت با شدت متوسط در هفته یا 75 دقیقه فعالیت شدید در هفته انجام دهند.

افراد در این تحقیق می توانستند تعداد گام های روزانه خود را از طریق تلفن، ساعت های هوشمند یا دستگاه های مشابه خود ردیابی کنند و محققان بیمارستان زنان و بریگهام (BWH) در ماساچوست، ایالات متحده، تصمیم گرفتند اهداف مبتنی بر زمان را با اهداف مبتنی بر گام مقایسه کنند.

آنان دریافتند که سطوح بالاتر فعالیت بدنی، چه به صورت شمارش گام ها یا زمان صرف شده در فعالیت های متوسط تا شدید، با کاهش قابل توجهی در خطر مرگ یا بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. فعال ترین زنان طی سه ماه تحقیق 30 تا 40 درصد کاهش خطر را در مقایسه با سه ماهه کم تحرک تجربه کردند. بر اساس اندازه گیری های مبتنی بر زمان و گام، آن هایی که در سه گروه برتر فعال ترین گروه بودند، به ترتیب 2.22 و 2.36 ماه بیشتر از گروه پایین تر عمر کردند.

نتایج این تحقیق؛ که در نشریه JAMA Internal Medicine منتشر شده است، نشان داد، صرف نظر از تفاوت های شاخص توده بدنی، افرادی که آهسته راه می روند در معرض خطر بیشتری قرار دارند. ریکوتا هامایا، محقق اصلی و محقق در بخش پزشکی پیشگیری بیمارستان زنان و بریگهام به مزایا و معایب استفاده از هر دو روش اندازه گیری فعالیت اشاره کرد.

او تاکید کرد که تعداد گام ها ممکن است سطوح مختلف تناسب اندام را در نظر نگیرد. به عنوان مثال، اگر یک جوان 20 ساله و فرد 80 ساله هر دو نیم ساعت با شدت متوسط راه بروند، تعداد قدم های آنها ممکن است متفاوت باشد. با این حال، شمارش گام ها معیاری ساده و در مقایسه با شدت تمرین، کمتر قابل تفسیر است. علاوه بر این، گام ها حرکات روزمره زندگی افراد مسن را به عنوان فعالیت ورزشی نشان می دهند.

عمر طولانی با 2 راهکار ساده

ریکوتا هامایا گفت: برای برخی، به خصوص برای افراد جوان، ورزش ممکن است شامل فعالیت هایی مانند تنیس، فوتبال، پیاده روی یا دویدن باشد که همه آنها را می توان به راحتی با گام ردیابی کرد، اما برای برخی دیگر، ممکن است شامل دوچرخه سواری یا شنا باشد که در این موارد نظارت بر مدت زمان ورزش ساده تر است.

از این رو، اهمیت دستورالعمل های فعالیت بدنی که راه های مختلفی برای دستیابی به اهداف ارایه می دهد، اهمیت دارد. همانطور که او گفت: حرکت برای هر کسی متفاوت به نظر می رسد و تقریبا همه اشکال حرکت برای سلامتی ما مفید هستند.

یافته های این تحقیق از داده های 14هزار و 399 زن سالم شرکت کننده در تحقیق سلامت زنان استفاده کرد. بین سال های 2011 تا 2015، از زنان 62 ساله و بالاتر خواسته شد تا برای نظارت بر سطح فعالیت بدنی خود، به مدت یک هفته متوالی از دستگاه های ردیابی فعالیت استفاده کنند.

شرکت کنندگان در طول مدتی که تحت نظارت قرار گرفتند، هر هفته به طور متوسط 62 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط تا شدید انجام دادند و روزانه به طور متوسط 5183 قدم برمی داشتند.

با پیگیری آنان به طور متوسط به مدت 9 سال، مشخص شد که 9 درصد فوت کرده اند و درصدی نیز به بیماری قلبی مبتلا شده اند. داده ها نشان داد افرادی که فعال تر بودند بیشترین کاهش خطر مرگ یا مشکلات قلبی عروقی را داشتند.

ال مین لی، اپیدمیولوژیست پیشرو در بخش پزشکی پیشگیرانه بیمارستان زنان و بریگهام اظهار کرد: راهنماهای بعدی فعالیت بدنی فدرال برای سال 2028 برنامه ریزی شده است. وی افزود: یافته های ما اهمیت افزودن اهداف مبتنی بر گام را به منظور تطبیق انعطاف پذیری اهداف افراد با اولویت ها، توانایی ها و سبک های زندگی متفاوت، بیشتر نشان می دهد.

شایان ذکر است که ورزش منظم به پیشگیری از بیماری قلبی کمک می کند و در حالی که هر فعالیت بدنی بهتر از هیچ است، انواع خاصی از ورزش ممکن است برای قلب شما مفیدتر باشند. بدن شما برای حرکت طراحی شده است و فعال ماندن از بسیاری از عملکردهای آن پشتیبانی خواهد کرد و وقتی صحبت از سلامت قلب شما می شود، ورزش اثرات مستقیم و غیرمستقیم دارد که می تواند به پیشگیری و بهبود بیماری قلبی کمک کند.

بیماری قلبی عروقی (CVD) شامل مواردی است که بر عضله قلب، دریچه ها، رگ های خونی یا عملکرد فرد تاثیر می گذارد. در حالی که متغیرهای زیادی وجود دارند که در ایجاد بیماری قلبی نقش دارند، عدم تحرک بدنی، عامل خطر اصلی است. ورزش نه تنها به تقویت ماهیچه های قلب شما کمک می کند بلکه می تواند مزایای سلامت قلب را نیز افزایش دهد که شامل بهبود جریان خون، تقویت عروق، کاهش فشار خون، سطح کلسترول متعادل، کاهش التهاب، مدیریت وزن و تنظیم قند خون (گلوکز) می شود.

منابع

https://www.healthline.com

https://www.nhlbi.nih.gov

https://www.health.com

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عمر طولانی با 2 راهکار ساده" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عمر طولانی با 2 راهکار ساده"، کلیک کنید.