رهبر چین به ایران تسلیت گفت

رهبر چین به ایران تسلیت گفت

به گزارش جیرو، وزارت امور خارجه چین در واکنش به خبر درگذشت «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور ایران در سانحه سقوط بالگرد حامل او در بیانیه ای اعلام کرد که «شی جینپینگ» رهبر این کشور درگذشت همتای ایرانی خود را تسلیت گفت.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین بیان کرد که شی درگذشت رییس جمهور ایران در سانحه سقوط بالگرد را از سوی دولت و ملت چین به «محمد مخبر» معاون اول رییس جمهوری تسلیت گفت.

رییس جمهور ایران، روز یکشنبه، برای افتتاح سد مرزی «قیزقلعه سی» به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود و بالگرد حامل او در مسیر بازگشت به تبریز در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد. در پی این حادثه رییس جمهور، وزیر خارجه کشورمان و همراهان به شهادت رسیدند. 

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهبر چین به ایران تسلیت گفت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهبر چین به ایران تسلیت گفت"، کلیک کنید.