ده‌ها نفر بر اثر ازدحام جمعیت در مراسمی در شمال هند جان باختند

ده‌ها نفر بر اثر ازدحام جمعیت در مراسمی در شمال هند جان باختند

پایگاه خبری «ایندیا تودی» به نقل از مقامات هند اعلام کرد شمار افرادی که بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در پی ازدحام جمعیت حین برگزاری مراسمی در ایالت «اوتارپرادش» واقع در شمال این کشور جان باختند به ۱۰۷ نفر افزایش یافته است.

به گزارش جیرو، پیش از این یک مقام محلی در تماس تلفنی با رویترز گفته بود اگرچه نمی توان هنوز آمار دقیق تلفات را اعلام کرد اما حدود ۶۰ نفر کشته شدند و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

شماری زن و کودک نیز در میان قربانیان هستند.

این ازدحام در روستایی در منطقه «هاتراس»، حدود ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق دهلی نو، پایتخت این کشور روی داده است.

این حادثه در جریان یک مراسم دعا، معروف به ساتسنگ (satsang) روی داده است.

ایندیا تودی به نقل از پلیس و مقامات بهداشتی اعلام کرد حدود ۱۸ نفر دیگر در این حادثه مصدوم شده اند.

ویدئوهای تایید نشده در رسانه های اجتماعی نیز اجسادی را نشان می دهد که در خارج از یک بیمارستان محلی روی زمین انباشته شدند با این حال رویترز صحت این ویدیوها را تأیید نکرده است.

به گزارش یورونیوز، وزیر ارشد این ایالت، دستور انجام تحقیقات درباره این حادثه و تسریع در عملیات امداد و نجات را صادر کرده است.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ده‌ها نفر بر اثر ازدحام جمعیت در مراسمی در شمال هند جان باختند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ده‌ها نفر بر اثر ازدحام جمعیت در مراسمی در شمال هند جان باختند"، کلیک کنید.