دستیار گواردیولا سرمربی چلسی شد

دستیار گواردیولا سرمربی چلسی شد

به گزارش خبرگزاری جیرو؛ باشگاه چلسی عصر امروز (دوشنبه) به طور رسمی انزو مارسکا را به عنوان سرمربی جدید آبی پوشان لندنی معرفی کرد. این مربی ایتالیایی با امضای قراردادی پنج ساله با قابلیت تمدید برای سال ششم جانشین مایوریسیو پوچتینو شد، کسی که در پایان فصل 24-2023 لیگ برتر انگلیس از سمت سرمربیگری چلسی اخراج شد. باشگاه چلسی برای متقاعد کردن لسترسیتی با جدایی مارسکا 10 میلیون یورو به عنوان غرامت فسخ قرارداد به این باشگاه انگلیسی پرداخت خواهد کرد.

به گزارش جیرو، مارسکای 44 ساله که تابستان گذشته هدایت لسترسیتی را برعهده گرفت، در فصل اخیر نه تنها این تیم را به لیگ برتر بازگرداند، بلکه به قهرمانی در رقابت های چمپیونشیپ (لیگ دسته اول انگلیس) هم رساند. این مربی ایتالیایی که سابقه هدایت پارما را در کارنامه حرفه ای اش دارد، بین سال های 2022 تا 2023 دستیار پپ گواردیولا در منچسترسیتی بود.

انزو مارسکا به سایت رسمی باشگاه چلسی گفت: پیوستن به چلسی، یکی از بزرگترین باشگاه های جهان، یک رویا برای هر مربی است. به همین دلیل است که از این فرصت به وجود آمده بسیار هیجان زده هستم. من مشتاقانه منتظر همکاری با یک گروه بسیار بااستعداد از بازیکنان و کادر فنی ام هستم تا تیمی را توسعه دهیم که سنت موفقیت باشگاه را ادامه دهد و باعث افتخار هواداران مان شود.

چلسی فصل اخیر لیگ برتر انگلیس را در رده ششم جدول رده بندی این رقابت ها به پایان برد و با توجه به اینکه منچستریونایتد قهرمان جام حذفی انگلیس شد، فصل آینده به جای لیگ اروپا، در مسابقات لیگ کنفرانس اروپا رقابت خواهد کرد.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستیار گواردیولا سرمربی چلسی شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستیار گواردیولا سرمربی چلسی شد"، کلیک کنید.