دستگیری 563 متخلف صید و شکار در دولت سیزدهم/ رفع تصرف بیش از 123 هزارمترمریع اراضی ملی

دستگیری 563 متخلف صید و شکار در دولت سیزدهم/ رفع تصرف بیش از 123 هزارمترمریع اراضی ملی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران کشور با بیان اینکه کشور ما یک رییس جمهور صادق و مرد میدان را از دست داده و فقدان ایشان ضایعه بزرگ و دردناکی برای امت است، تصریح کرد: در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران همانند گذشته و حتی با جدیت بیشتر برای انجام وظایف و تکالیف قانونی خود تلاش می کنیم.

علیرضا مزینانی در گفت و گو با جیرو با بیان اینکه شهادت آیت الله رییسی برای انقلاب و ملت ایران ضایعه بزرگی بود، گفت: رییس جمهور شهید، مردمی بود و تمام دغدغه اش رفع مشکلات مردم به ویژه محرومان جامعه بود و برای همین در دل عموم مردم جا داشت.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخصه های دولت سیزدهم به ویژه شهید آیت الله رییسی نگاه تعاملی با مجلس بود و این موضوع در موفقیت در زمینه مدیریت موضوعات مختلف کشور بسیار موثر بوده است، افزود: ایشان با رای میلیونی مردم به عنوان رییس جمهور منتخب شد و با وداع میلیونی مردم هم رفت و در ادبیات سیاسی ما واژه شهادت را در بین مسیولان کشور بعد از سال ها زنده کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه رویکرد دولت به ویژه رییس جمهور شهید در حوزه محیط زیست کشور نیز همواره توسعه و رشد اقتصادی کشور توامان با حفظ محیط زیست بوده است، اظهارکرد: ایشان موضوع محیط زیست را همواره هم تراز با توسعه می دانستند و این نگاه دولت در امور برای دستگاه محیط زیست کشور بسیار حایز اهمیت بوده است.

مزینانی با تاکید بر اینکه با شهادت دکتر رییسی، کشور ما یک رییس جمهور صادق و مرد میدان را از دست داده و فقدان ایشان ضایعه بزرگ و دردناکی برای کشور است، اظهارکرد: اما همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند تلاش ها برای انجام امور کشور همچنان و باقوت بیشتر ادامه خواهد داشت و خللی در این روند به وجود نخواهد آمد. ما نیز در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران همانند گذشته و حتی با جدیت بیشتر برای انجام وظایف و تکالیف قانونی خود تلاش می کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه اقدامات انجام شده در استان تهران نیز بر اساس اسناد بالادستی و سیاست های کلی نظام و ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست و تاکید دولت قوی و مردمی سیزدهم بوده است، تصریح کرد: این اقدامات درجهت سامان بخشی به چالش های موجود در حوزه آب، خاک، هوا و تغییر اقلیم و جلوگیری از تخریب محیط زیست صورت گرفته و خوشبختانه با نگاه و رویکرد محیط زیستی دولت سیزدهم عمده مسایل و مشکلات با جدیت پیگیری و رفع شده است.

وی در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده این اداره کل در طول دولت سیزدهم با اشاره به پایش حدود 29 هزار واحد صنعتی و خدماتی استان از ابتدای دولت تا کنون افزود: این پایش ها منجر به صدور 9952 اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده شده است.

مزینانی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست انسانی طی این مدت اظهار کرد: پلمب 426 واحد آلاینده و غیرمجاز، جمع آوری و انتقال 905 واحد صنعتی، 16 هزار و 426 مورد خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی نیز از دیگر اقدامات از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه همچنین از ابتدای دولت مردمی سیزدهم تا پایان اردیبهشت ماه امسال در مجموع 1040 پرونده حقوقی در مراجع قضایی برای تخلفات محیط زیستی و تهدید علیه بهداشت عمومی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده در مجموع 1214 حکم توسط مرجع قضایی برای پرونده های متشکله و قبلی صادر شد.

مزینانی ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت ماه امسال بیش از 123 هزار و 590 متر مربع از اراضی ملی با پیگیری حقوقی این اداره کل و با حکم قضایی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

وی پیگیری اجرایی شدن برنامه عمل حفاظت از هشت گونه مهم را از جمله اقدامات شاخص در حوزه محیط زیست طبیعی برشمرد و خاطرنشان کرد: این برنامه عمل برای گونه های جانوری در معرض تهدید و انقراض شامل پلنگ، خرس قهوه ای، قوچ و میش، آهو، هوبره، بالابان، افعی لطیفی و ماهی قزل آلای خال قرمز بوده است. بر اساس این برنامه با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته، ضرورت ها و اولویت های حفاظتی و تحقیقاتی همچنین فرصت ها، تهدیدها و ظرفیت های موجود مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به پیگیری اصلاح مرز مجموعه حفاظتی جاجرود، تداخلی با شهرستان پردیس و پاکدشت که منتج به اصلاح مرز در ناحیه جنوبی تداخلی با شهرستان پاکدشت به میزان 2134 هکتار همچنین الحاق اراضی مستعد موسوم به پاچالک به مساحت 9089 هکتار به منطقه حفاظت شده جاجرود شد، تصریح کرد: بر همین اساس مشکلات مردم به لحاظ ساخت و ساز در ناحیه اصلاحی همچنین معضلات مربوط به کارگاه های مستقر در برخی لکه های صنعتی برطرف شد.

مزینانی در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه یگان حفاظت محیط زیست استان پرداخت و گفت: طی این مدت 563 متخلف شکار و صید دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند همچنین در ماموریت های ماموران یگان حفاظت تعداد 83 سلاح غیر مجاز، 224 سلاح مجاز کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت در مجموع تعداد 444 فقره تخلف در سطح استان تهران برخورد شده است، اظهارکرد: ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز حیات وحش در طول این مدت حدوده 30 میلیارد ریال بوده که توسط متخلفان پرداخت شده است.

مزینانی در پایان با تاکید بر اینکه محیط زیست کشور برای رسیدن به جایگاه رفیع خود مسیری طولانی در پیش دارد و این مسیر نیز با چراغ راهی که رییس جمهور شهید پیش روی ما قرار داده طی خواهد شد، خاطرنشان کرد: همه کسانی که توسط دولت شهید جمهور در حوزه محیط زیست مشغول کار هستند باید با جدیت اهداف و آرمان های این شهید را ادامه می دهند و این بهترین بیعت با ایشان خواهد بود.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری 563 متخلف صید و شکار در دولت سیزدهم/ رفع تصرف بیش از 123 هزارمترمریع اراضی ملی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری 563 متخلف صید و شکار در دولت سیزدهم/ رفع تصرف بیش از 123 هزارمترمریع اراضی ملی"، کلیک کنید.