خودروی زرهی نسل پنجم ترکیه در عربستان سعودی!/ عکس

به گزارش خبرگزاری جیرو، خودروی زرهی نسل پنجم ترکیه «PARS ALPHA 8X8» برای اولین بار در نمایشگاه جهانی دفاع در عربستان سعودی رونمایی شد.

نایل کورت، مدیرکل شرکت تولیدکننده این خودروی زرهی به خبرنگار آنادولو گقت که این یک خودروی زرهی نسل پنجم است.

کورت با تاکید بر اینکه این خودروی زرهی یک نقطه اوج در ماجراجویی 35 ساله آنهاست، گفت: دستاوردهای تکنولوژیکی، دانش، تجربیات بی شمار مشتریان و بازخوردهای میدانی که در این فرآیند به دست آورده ایم؛ در نهایت، خودروی زرهی را با در نظر گرفتن تمام تهدیدات متقارن و نامتقارن که در منطقه وجود دارد، طراحی کرده و توسعه دادیم.

خودروی زرهی نسل پنجم ترکیه در عربستان سعودی!/ عکس

وی با بیان اینکه این خودروی زرهی شاهکار آنهاست، افزود: «این خودرو مزایای زیادی نسبت به رقبای خود و مشابه آن در دنیا دارد. از این نظر، ما نام خودروی خود را پارس آلفا گذاشتیم تا شخصیت پیشرو آن را منعکس کند و آن را در نمایشگاه جهانی دفاع که در عربستان سعودی برگزار شد، معرفی کردیم».

کورت درباره ویژگی های این خودروی زرهی گفت: در خودروهای رزمی زرهی معمولی اعم از چرخ دار و ردگیر، یک محفظه در جلو که راننده در آن می نشیند، یک محفظه گروه قدرت در کنار آن و یک محفظه جداگانه در عقب وجود دارد.

وی افزود: قسمتی در جلو وجود دارد که هم راننده و هم در صورت تمایل تیرانداز، فرمانده یا پرسنل دیگر می توانند به صورت دو نفره و با زاویه دید بیش از 180 درجه در آن بنشینند.

کورت تاکید کرد که سطح حفاظت از بالستیک و مین این خودرو نسبت به دیگر خودروهای زرهی بیشتر است.

منبع: anews

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی زرهی نسل پنجم ترکیه در عربستان سعودی!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی زرهی نسل پنجم ترکیه در عربستان سعودی!/ عکس"، کلیک کنید.