جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید

جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، در نامه ای خطاب به دانشجویان باوجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تاکید کردند.

به گزارش جیرو، متن نامه حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم

این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزّه برانگیخته است.

جوانان عزیز دانشجو در ایالات متّحده ی آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شما است. شما اکنون در طرف درست تاریخ ــ که در حال ورق خوردن است ــ ایستاده اید.

شما اکنون بخشی از جبهه ی مقاومت را تشکیل داده اید، و در زیر فشارِ بی رحمانه ی دولتتان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی رحم صهیونیست دفاع می کند ــ مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.

جبهه ی بزرگ مقاومت در نقطه ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سالها است مبارزه می کند. هدف این مبارزه، توقّفِ ظلمِ آشکاری است که یک شبکه ی تروریست و بی رحم به نام «صهیونیست ها»، از سال ها پیش بر ملّت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرّف کشورشان، آنها را زیر سخت ترین فشارها و شکنجه ها گذاشته است. نسل کشیِ امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه ی رفتار به شدّت ظالمانه در ده ها سال گذشته است.

فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملّتی متشکّل از مسلمان و مسیحی و یهودی، و با سابقه ی تاریخی طولانی. سرمایه داران شبکه ی صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را به تدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ ده ها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه ها و بازارها و مزرعه ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب شده ی فلسطین، دولتی به نام اسراییل تشکیل دادند.

بزرگ ترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک های انگلیسی، دولت ایالات متّحده ی آمریکا است که پشتیبانی های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یک سره ادامه داده و حتّی با بی احتیاطی غیر قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.

رژیم صهیونیست از روز اوّل، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی دفاع فلسطین به کار گرفت و بی اعتنا به همه ی ارزش های وجدانی، انسانی و دینی، روزبه روز بر بی رحمی، ترور و سرکوبگری افزود.

دولت آمریکا و شرکایش، حتّی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متّحده در قبال جنایت هولناک غزّه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است.

«جبهه ی مقاومت» از دل این فضای تاریک و یاس آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد.

سردمداران صهیونیسم بین المللی که بیشترین بنگاه های رسانه ای در آمریکا و اروپا متعلّق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه ی آنها است، این مقاومتِ انسانی و شجاعانه را تروریسم معرّفی کردند! آیا ملّتی که در سرزمین متعلّق به خود در برابر جنایت های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملّت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می رود؟

سردمداران سلطه ی قهرآمیز جهانی، حتّی به مفاهیم بشری هم رحم نمی کنند. رژیم تروریست و بی رحم اسراییل را دفاع کننده از خود وانمود می کنند، و مقاومت فلسطین را که از آزادی و امنیّت و حقّ تعیین سرنوشت خود دفاع می کند، «تروریست» می نامند!

من می خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیّت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه ی حسّاس غرب آسیا است. بسیاری از وجدان ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه ی مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد. تاریخ هم در حال ورق خوردن است.

بجز شما دانشجویانِ ده ها دانشگاه در ایالات متّحده، در کشورهای دیگر هم دانشگاه ها و مردم به پا خاسته اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان، حادثه ی مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه ای آرامش بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج می نهم.

درس قرآن به ما مسلمانان و به همه ی مردم جهان، ایستادگی در راه حق است: فَاستَقِم کَما اُمِرت؛(1) و درس قرآن درباره ی ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید: لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون.(2) جبهه ی مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.

توصیه می کنم با قرآن آشنا شوید.

سیّدعلی خامنه ای
1403/3/5»

1) سوره ی هود، بخشی از آیه ی 112؛ «پس همان گونه که دستور یافته ای ایستادگی کن …»
2) سوره ی بقره، بخشی از آیه ی 279

پایان خبر جیرو

جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید"، کلیک کنید.