جهش قیمت مسکن در تهران/ یک متر خانه 81.6 میلیون تومان! – خبرگزاری جیرو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری جیرو، گزارش «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال 1403» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، در فروردین ماه امسال، تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران به 1.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 75.6 و 14.2 درصد کاهش نشان می دهد. متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 816.3 میلیون ریال بود که حاکی از افزایش 0.2 درصدی نسبت به ماه قبل است.

حجم معاملات مسکن در شهر تهران نصف شد!

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در فروردین ماه سال 1403 حاکی از آن است که از مجموع 1508 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 30.1 درصد، بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند. سهم مذکور در مقایسه با فروردین ماه سال قبل حدود 1.7 واحد درصد افزایش یافته است.

جهش قیمت مسکن در تهران / یک متر خانه 816.3 میلیون تومان!

افزایش 22.9 درصدی مسکن نسبت به مشابه سال قبل

در فروردین ماه سال 1403، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 816.3 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.2 و 22.9 درصد افزایش نشان می دهد.

جهش قیمت مسکن در تهران / یک متر خانه 816.3 میلیون تومان!

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 1504.2 میلیون ریال به منطقه 1 و کمترین آن با 423.6 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهش قیمت مسکن در تهران/ یک متر خانه 81.6 میلیون تومان! – خبرگزاری جیرو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهش قیمت مسکن در تهران/ یک متر خانه 81.6 میلیون تومان! – خبرگزاری جیرو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.