جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد کرمانشاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق

غنی زاده تشریح کرد؛

جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد کرمانشاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه، جزییات تفاهم نامه این دانشگاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق را تشریح کرد.

افشین غنی زاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به همراه مسعود باغفلکی معاون هماهنگی و برنامه ریزی، مرتضی کهراریان معاون پژوهش و فناوری و مهدی صادقی رییس دانشکده بین الملل این دانشگاه به منظور ارتباطات دانشگاهی از دو دانشگاه واسط و القادسیه عراق بازدید کرده و با روسا و مسیولان این دو دانشگاه تبادل نظر کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: این دیدارها با هدف توسعه ارتباطات و تعامل بین المللی در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی براساس درخواست معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور عقد تفاهم نامه در چارچوب ضوابط و مقررات دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های معتبر کشور عراق صورت گرفت.

غنی زاده در ادامه توضیح داد: مسیولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه از ماه ها قبل با دو دانشگاه دولتی واسط و قادسیه کشور عراق در زمینه موضوعات و مسایل مورد علاقه طرفین به تبادل نظر پرداخته و از سوی دو دانشگاه یاد شده دعوتنامه هایی برای بازدید و عقد تفاهم به واحد کرمانشاه ارسال شد که این دیدار در همین راستا و با روسا، معاونان و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه های واسط و القادسیه برگزار شد.

وی تاکید کرد: در جلسات برگزار شده به بررسی توانمندی های دو دانشگاه عراقی، معرفی استعداد ها و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه پرداختیم، سپس زمینه های همکاری های مورد علاقه مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه از مهم ترین زمینه های مورد توافق همکاری را برگزاری کارگاه ها و دوره های کوتاه مدت در قالب مدارس مهارتی برای دانشجویان عراقی، برگزاری دوره های تخصصی مورد تقاضای گروه های آموزشی در دو دانشگاه فوق، استفاده از آزمایشگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی به طرف عراقی، همکاری برای تاسیس مجلات بین المللی مشترک با مشارکت دانشگاه های عراقی، برگزاری کنفرانس ها و همایش های مشترک علمی با استفاده از تجارب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک و راه اندازی آزمایشگاه های استاندارد توسط طرف ایرانی در کشور عراق عنوان کرد.

غنی زاده در ادامه توضیح داد: فعالیت های کشاورزی و ایجاد مراکز تحقیقاتی، راه اندازی نیروگاه خورشیدی، راه اندازی مجلات علمی، برگزاری کارگاه های تخصصی ویژه دانشجویان عراقی، انجام فعالیت های فرهنگی، دانشجویی، ورزشی و برگزاری مسابقات مشترک ورزشی بین دانشگاه های ایرانی و عراقی، کمک به ایجاد گروه زبان فارسی در دانشگاه قادسیه کشور عراق با توجه به ظرفیت های موجود در دانشگاه عراقی، تبادل استاد و استاد مشترک، پایان نامه های مشترک به منظور برگزاری دوره در کشور عراق با درخواست طرف عراقی و براساس نیاز طرف عراقی را نیز از مهم ترین اهداف برشمرد.

به گزارش جیرو؛ مقرر شد تمامی موارد مدنظر طرفین ایرانی و عراقی پس از رایزنی و اخذ مجوز های لازم با سازمان مطبوعه به مرحله اجرا درآید؛ با این تذکر که این بازدید به میزبانی و هزینه دو دانشگاه طرف عراقی صورت گرفت.

دانشگاه قادسیه کشور عراق با 30 هزار دانشجو دارای رتبه دوم بین دانشگاه های عراق و رتبه یک هزار و 200 در رتبه بندی تایمز است و دانشگاه واسط نیز از دانشگاه های دولتی و معتبر کشور عراق بوده که در دو سال اخیر از رشد و توسعه مناسبی برخوردار بوده است.

جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد کرمانشاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد کرمانشاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد کرمانشاه و دانشگاه های واسط و القادسیه عراق"، کلیک کنید.