تکنسین کاردان در کشور کم داریم/ با علم می توان تولید ثروت کرد

تکنسین کاردان در کشور کم داریم با علم می توان تولید ثروت کرد

مسیولان با بیان اینکه در صنعت مهندس زیاد، اما تعداد تکنسین های اجرایی و کاردان اندک است، تاکید کردند که باید با بهره گیری از علم به سمت تولید ثروت رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری جیرو، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان و گروه (هلدینگ) بازرگانی صنعتی صدف درراستای تربیت نیرو های مهارتی با عنوان «همکاری آموزشی – مهارتی»  در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان دلیجان تفاهم نامه امضا کردند.

محمدباقر توکلی معاون برنامه ریزی و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در این نشست به طرح پایش و پویش که در دانشگاه آزاد اجرا شده، اشاره کرد و تبادل این تفاهم نامه را گامی فراتر از آن و متناسب با منطقه صنعتی دلیجان با نرخ منفی اشتغال دانست.

حمیدرضا بهرامی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان هم در مراسم با اشاره به نسل های مختلف دانشگاهی در تربیت نیرو های جوان سابقه درخشان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق در تربیت نیرو های متخصص، همکاری صنایع و شرکت ها با دانشگاه ها و دنیای علم را عامل موفقیت آنها در بازار رقابت دانست.

شهرام ابراهیمی مدیر گروه بازرگانی صنعتی صدف دلیجان هم بیان کرد که در صنعت مهندس زیاد داریم، اما تعداد تکنسین های اجرایی و کاردان اندک است که دانشگاه می تواند در این زمینه یاری گر صنعنکنسین کاردان در کشور کم داریم/ت باشد و با آموزش مهارت های فنی به دانشجویان این نقیصه را جبران کند.

تکنسین کاردان در کشور کم داریم/ با علم می توان تولید ثروت کرد

عباس آیینه دار، دادستان شهرستان دلیجان هم گفت: جلسه موضوع بسیار جالب و جدیدی دارد و امروز خوشحالم که با این حرکت تاکید مقام معظم رهبری در پیوند بین دانشگاه و صنعت در حال به ثمر نشستن است و امروز این عزم جدی موجب خوشحالی بنده است و با این حرکات دانشگاه و نهاد صنعتی می توانند یکدیگر را برای رفع کمبود ها پوشش دهند.

محسن صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دلیجان هم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره گام دوم انقلاب اسلامی که علم باید تولید ثروت کند، اجرای این طرح را در دلیجان، سرمشقی برای صنایع و دانشگاه ها در سایر استان های کشور دانست.

در ادامه این نشست صاحبان صنایع در شهرستان دلیجان نظرات و دیدگاه های خود را مطرح کردند و تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان و گروه صنعتی امضا شد.

به گزارش جیرو، براساس این تفاهم نامه، دانشگاه آزاد اسلامی نراق و دلیجان در چهار رشته دانشجوی موردنیاز گروه صنعتی صدف را جذب و دانشجویان مطابق سرفصل های آموزشی و دوره های مهارتی موردنیاز گروه صنعتی صدف آموزش می بینند، با این توضیح که از بدو تحصیل دانشجویان به استخدام گروه صنعتی صدف درآمده و هزینه تحصیلی آنان به دانشگاه پرداخت می شود و همچنین خوابگاه برای سکونت دانشجویان از طریق گروه صنعتی تامین خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکنسین کاردان در کشور کم داریم/ با علم می توان تولید ثروت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکنسین کاردان در کشور کم داریم/ با علم می توان تولید ثروت کرد"، کلیک کنید.