توانیر برای کاهش 10 درصدی مصرف برق «خودرو» جایزه می دهد

توانیر برای کاهش 10 درصدی مصرف برق «خودرو» جایزه می دهد

مدیرعامل توانیر گفت: اگر امسال مشترکان صنعت برق 10 درصد مصرف خود را مدیریت کنند از جوایزی مثل خودرو برخوردار می شوند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری جیرو از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی امروز، سه شنبه 15 خرداد گفت: امسال مشترکانی که رعایت کنند، علاوه بر قبض رایگان از جوایز متعدد دیگری به قید قرعه برخوردار خواهند شد. مثل اختصاص 300 خودروی دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه جویی کنند و علاوه بر اینها لوازم خانگی برقی کم مصرف و لوازم دیجیتال نیز جزو این جوایز است.

وی به همکاری خوب مردم با صنعت برق در 2 سال گذشته اشاره کرد و گفت: 40 درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک سوم نیز از قبض برق رایگان برخوردار شدند. امسال با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش های سال گذشته انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه های مدیریت مصرف را داریم.

ساعت کار اداری تغییر می کند

رجبی مشهدی گفت: امسال نیز بر اساس مصوبه هیات وزیران ساعت کاری از نیمه خرداد تا نیمه شهریور از ساعت 6 صبح تا 13 خواهد بود و این تغییر ساعت سبب خواهد شد تا به میزان یک هزار و 500 مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ساعت 13 اوج مصرف بار شبکه است؛ بنابراین تعطیل شدن بخش اداری و خاموش کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد کرد.

مدیرعامل توانیر میزان ناترازی برق در سال های گذشته را بین 14 تا 15 هزار مگاوات دانست و ادامه داد: امسال با اقدام های انجام شده این رقم به 10 هزار مگاوات کاهش یافته است.

وی به اضافه شدن 9 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره کرد که سبب کاهش ناترازی منجر شده است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: روند رشد مصرف، بسیار شتابان است و بر این اساس بهینه سازی مصرف ضروری است.

وی ادامه داد: روز گذشته میزان مصرف 68 هزار مگاوات با رشد 10 درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می رود با مشارکت مردم برق پایدار تامین می شود.

توانیر برای کاهش 10 درصدی مصرف برق «خودرو» جایزه می دهد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توانیر برای کاهش 10 درصدی مصرف برق «خودرو» جایزه می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توانیر برای کاهش 10 درصدی مصرف برق «خودرو» جایزه می دهد"، کلیک کنید.