تصویر روز ناسا: سایه بیگانه بر سطح سیاره سرخ

مریخ نورد Perseverance که به فارسی استقامت یا پشتکار نامیده شده، از سال 2021 (1400) به کاوش سیاره سرخ مشغول است و هرچند هدف اصلی اش یافتن آثار احتمالی حیات فرازمینی برجامانده از گذشته های دور مریخ است، اما تاکنون به شواهدی از تاریخچه پیچیده آتش فشانی و آب هایجاری باستانی در سطح سیاره سرخ دست یافته است. استقامت هم چنین تصاویر نفس گیری را از پدیده های مختلف سطحی و آسمان مریخ ارسال کرده است.

تصویر روز ناسا: سایه بیگانه بر سطح سیاره سرخ

تصویری که می بینید، در فوریه 2024 (بهمن 1402) و پشت به خورشید ثبت شده و محدوده دهانه جزرو (Jezero) را در سراسر دره نرتوا (Neretva Vallis) نمایش می دهد. مریخ نورد استقامت که اکنون بالگرد کاوشگر خود، نبوغ (Ingenuity) را به دلیل از کارافتادگی به همراه ندارد، به جست وجوی نشانه های حیات باستانی در سیاره سرخ ادامه می دهد.

اعتبار تصویر: ناسا، JPL-Caltech، MSSS، ASU، NeV-T، مریخ نورد پشتکار. پردازش و حق چاپ: نویل تامپسون، گیگاپان زوم. برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید.

منبع: تصویر روز ناسا

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصویر روز ناسا: سایه بیگانه بر سطح سیاره سرخ" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصویر روز ناسا: سایه بیگانه بر سطح سیاره سرخ"، کلیک کنید.