تاکید مجدد حماس بر شروط چهارگانه برای آتش بس در غزه

تاکید مجدد حماس بر شروط چهارگانه برای آتش بس در غزه

به گزارش جیرو، یکی از رهبران حماس اعلام کرد: حماس با پذیرش برخی اصلاحات در طرح آتش بس پیشنهادی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا آماده آتش بس دایمی در غزه است.

«جهاد طه»، سخنگوی رسمی جنبش حماس در گفت وگو با تلویزیون العربی الجدید بار دیگر در سخنانی بر پایبندی حماس به خواسته های ملی و شروط چهارگانه مقاومت فلسطین یعنی توقف کامل جنگ، خروج کامل نیروهای اسراییلی از نوار غزه، بازگشت آوارگان به محل زندگی خود و افزایش ورود کمک های بشردوستانه به غزه و آغاز بازسازی این باریکه تاکید کرد.

وی تاکید کرد که «اصلاحات ارایه شده از سوی حماس به طرح پیشنهادی آتش بس بایدن و بندهای مبادله اسرا، ضرورت آتش بس در غزه را تایید می کند.»

به گزارش جیرو؛ سخنگوی رسمی جنبش حماس تصریح کرد: اشغالگران طبق معمول در تلاش برای به شکست کشاندن هرگونه پیشنهادی برای توقف جنگ هستند و این دلیل آشکاری است که آنان خواهان تداوم حملات خود به باریکه غزه هستند.

این مقام فلسطینی افزود: پایبندی حماس به پیشنهاد ارایه شده منوط به پایان دادن حملات است؛ پیشنهادی که شامل آتش بس پایدار، عقب نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه، ورود کاروان های امدادرسان، بازسازی غزه و تبادل اسرا است.

طه خاطرنشان کرد: اصلاحات ارایه شده توسط جنبش حماس و گروه های مقاومت در پاسخ به طرح پیشنهادی در نظر گرفته شده و ضرورت آتش بس را تایید می کند.

ساعاتی پیش نیز، اسامه حمدان از رهبران حماس در مواضعی اعلام کرد: اشغالگران مانع برقراری آتش بس در غزه هستند.

وی افزود: بلینکن ثابت کرد که خود بخشی از مشکل است نه راه حل. ما به واسطه ها ابلاغ کردیم آنکه با طرح های پیشنهادی مخالفت می کند، رژیم صهیونیستی است.دولت آمریکا برای فرار از هرگونه تعهد در رابطه با توافق آتش بس در غزه با رژیم اشغالگر همراهی می کند.

حمدان بیان کرد: روز بعد از جنگ فلسطینی خواهد بود و ما در مورد وضعیت و آینده خود تصمیم گیری خواهیم کرد. ما از واسطه ها می خواهیم ضمانت هایی بدهند که مانع فرار رژیم اشغالگر از مسیولیت های خود شود. این رژیم صهیونیستی است که مانع رسیدن به توافق آتش بس می شود.

وی همچنین افزود: در طرح پیشنهادی دشمن صهیونیستی بر آتش بس موقت تاکید شده تا این رژیم مجدد نفسی تازه کرده و جنگ را از سرگیرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید مجدد حماس بر شروط چهارگانه برای آتش بس در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید مجدد حماس بر شروط چهارگانه برای آتش بس در غزه"، کلیک کنید.