تاج: حضور زنان در ورزشگاه منع نخواهد شد

تاج: حضور زنان در ورزشگاه منع نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری جیرو؛ مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال صبح سه شنبه در حاشیه آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران سال 1402 در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه بسیار خوبی برای مدال آوران بود و دارند اجرایی می کنند ورزش قوی برای ایران قوی که دستور مقام معظم رهبری است.

او ادامه داد: فوتبال الان حال خوبی دارد. جای تیم ملی ما هم در این جا خالی است یعنی در واقع اگر بازی با قطر را از دست نداده بودیم امروز تیم ملی بزرگسالان ما هم به عنوان قهرمان بود. فوتبال ساحلی ما قهرمان آسیا شد. فوتسال قهرمان شد. هم چین فوتبال ساحلی ما سوم جهان شد. بانوان که ما همیشه مورد انتقاد بودیم که به این رشته رسیدگی نمی کنیم اما الان ما هشتم دنیا هستیم که این اعتبار بسیار مهمی است. درست است که به آن ها مدال ندادند چون فقط به قهرمان مدال می دهند اما شما می دانید هشتم دنیا در رنکینگ فیفا با سرمایه گذاری ژاپنی ها، عربستان و قطر اعتبار خوبی خواهد بود.

تاج افزود: بهترین نتیجه تاریخی بازی های گروهی جهان که سومی فوتبال بود را کسب کردیم. این نتایج را مدیون وزیر محترم ورزش هستیم که خیلی جدی دنبال این بود که فوتبال ساحلی به جمع مدال آوران بیاید.

رییس فدراسیون فوتبال درباره این که قرار است نظارت بیش تری روی لیگ صورت بگیرد و وزیر ورزش در این باره نامه زده است، بیان کرد: البته جواب نامه وزیر را دادم. ایشان یک نامه ای به ما زدند و نگران بودند از وضعیت باشگاه ها و حرکتی که باید در باشگاه ها از نظر فرهنگی صورت بگیرد که اتفاق نیافتاده است. بنده در جواب گفتم یک سری اقدامات را بعد از نامه ایشان انجام خواهیم داد. جلسه در همین دو سه روز گذاشتیم. هم با خلیج فارس و هم با بانک شهر جلسه گذاشتیم. امروز هم دوباره جلسه دیگری خواهیم داشت. به همه هم اعلام کردیم اگر کسی نمی تواند کرامت بانوان را حفظ کند و آن ها راحت به ورزشگاه بروند و مشکلی پیش نیاید ممکن است ما ورود را منع کنیم و این را بدانید لیگ آینده را با 4 مشخصه برگزار خواهیم کرد. یک حتما باید بلیت الکترونیکی باشد دوم هرکسی باید روی صندلی خودش بنشیند و خوشبختانه ثبت احوال این همکاری را با ما دارد. سوم ما باید در مجموعه کانون هواداران را در هر باشگاهی داشته باشیم. بحث های دیگری هم در حوزه فوتبال وجود دارد که باید با وزیر جلسه بگذاریم چون اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده هر باشگاهی باید فقط فوتبال داشته باشد و اگر بخواهد رشته دیگری داشته باشد باید به مجموعه دیگری برای تاسیس رشته جدید برود. این یک مشکل جدی را برای باشگاه های ما ایجاد می کند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره منع حضور بانوان در ورزشگاه ها توضیح داد: خیر چنین چیزی نیست و منع نخواهد شد. چیزی نیست که بشود منع شود ولی ضابطه مند می شود و باشگاه ها باید مسیولیت بپذیرند و بانوان خود را به ورزشگاه بیاورند، بنشانند و به خوبی و خوشی آن ها را بدرقه کنند. این که خودشان همین طوری بیایند و بروند، نمی شود و به هر قیمتی ورود بانوان عملی نیست.

او درباره VAR گفت: ما این دستگاه ها را آوردیم و نزدیک دو ماه است که در گمرک است. ورزشگاه ها برای ما نیست؛ چه استادیوم آزادی و چه نقش جهان برای شرکت توسعه و تجهیز است.

تاج درباره حواشی حضور بانوان در ورزشگاه ها از جمله حاشیه سازی هوادار سپاهان بیان کرد: ما او را 10 سال محروم کردیم. این جرایمی که ما می دهیم، استثنا است و بسیار جدی است. در خصوص آقایان هم باید هر کسی رعایت شیونات را انجام دهد. از سال بعد این قضیه با کد ملی صورت می گیرد و هر کسی خطایی انجام دهد، ما به صورت دقیق متوجه می شویم. LOC کنفدراسیون آسیا باید اجرا شود یعنی فرمانده میدان ناظر بازی می شود و آقای وزیر هم تایید کرده است و همه کاره میدان LOC خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارکان قضایی باید جرایم را ببرند. با تصویب هیات رییسه، این جرایم قطعی و قانونی است و من امروز قبل از حضورم در این مراسم، نامه را به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و آن ها مسیول تصویب و اجرای آن خواهند بود.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاج: حضور زنان در ورزشگاه منع نخواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاج: حضور زنان در ورزشگاه منع نخواهد شد"، کلیک کنید.