بوکال فت چیست

آیا بوکال فت باعث پیری میشود؟ بوکال فت یا برداشتن چربی دهان نوعی روش جراحی زیبایی به منظور کاهش حجم چربی در گونه‌ها و اطراف دهان است. این روش به عنوان راه حلی برای تغییر شکل صورت و کوچک کردن گونه‌ها شناخته شده است.

بوکال فت چیست

عمل بوکال فت چیست

منطقه بوکال (گونه) در دو طرف صورت قرار دارد و شامل بافت چربی است. گاهی برخی افراد با حجم بیش از حد چربی در این ناحیه مواجه شده و گونه‌های به شدت پر و چاقی دارند. برداشتن چربی دهان نوعی راهکار جراحی است که در این موارد برای کاهش حجم چربی در منطقه بوکال استفاده می‌شود. با ما باشید تا ببینیم بوکال فت باعث پیری میشود؟

عمل برداشتن چربی دهان معمولا تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌شود. مدت زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره حدود یک تا دو هفته طول می‌کشد.

اگر می‌خواهید این عمل زیبایی را انجام دهید، حتما با دکتر جراح پلاستیک مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکتر سعید ساعدی با بهترین پزشکان در ارتباط باشید. در سایت دکتر ساعد سعیدی علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با پزشکان وجود دارد.

با برداشتن چربی دهان، در واقع روند پیری صورت را کاهش می‌دهد. با کاهش حجم چربی در گونه‌ها و ناحیه دهان، صورت ظریف‌تر و باریک‌تر شده و چهره جوانتر به نظر می‌آید. به خاطر داشته باشید که عمل بوکال فت تنها یک راهکار موقت برای تغییر شکل صورت است. نتیجه‌ای که از این روش به دست می‌آید، معمولا برای مدت زمان محدودی استوار است و تاثیر دائمی روی پیری صورت ندارد. همچنین، موارد دیگری مانند تغییرات طبیعی در ساختار صورت، کاهش کلاژن و الاستین پوست، تغییر عضلات صورت و سایر عوامل پیری نیز می‌توانند باعث پیری شوند.

عوامل پیری مانند تابش UV، استرس، مصرف سیگار، تغذیه نامناسب و مراقبت ناکافی از پوست نیز می‌توانند عامل‌هایی باشند که باعث افزایش سرعت پیری می‌شوند. برای جلوگیری از پیری، مراقبت مناسب از پوست، استفاده از محصولات مراقبتی، مصرف غذاهای سالم، محافظت از پوست در برابر آفتاب، کاهش استرس و اجتناب از عوامل آسیب‌زا می‌تواند مفید باشد.

با این حال، قبل از تصمیم به بوکال فت یا هر روش زیبایی دیگر، مشاوره و ملاقات با پزشک متخصصی که به جراحی پلاستیک و زیبایی مسلط است، ضروری است تا بررسی دقیقی از وضعیت شما انجام داده و گزینه مناسبی را تعیین کند.

علت پیری پوست بعد از جراحی بوکال فت چیست؟

در ادامه بحث اینکه بوکال فت باعث پیری میشود یا نه باید بگوییم که عمل برداشتن چربی دهان ممکن است به صورت موقت تغییراتی در ظاهر پوست صورت ایجاد کند، اما این تغییرات معمولا باعث پیری پوست نمی‌شوند. در برخی افراد به ویژه افراد با صورت لاغر این جراحی مناسب نبوده و ممکن است به علت لاغری بیش از حد صورت حالت چهره پیرتر نشان دهد.

علت اصلی پیری پوست پس از جراحی بوکال فت به عوامل دیگری که با روند طبیعی پیری پوست همراه هستند، برمی‌گردد:

علت پیری پوست بعد از بوکال فت

توضیحات

افزایش سن

با بالارفتن سن، تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می‌یابد. عملکرد سلول‌های پوستی و تولید روزانه سلول‌های جدید با افزایش سن کاهش می‌یابد.

سن بیمار

این روش در افراد با سن بالا باعث افتادگی بیشتر پوست می‌شود.

برداشتن بیش از حد چربی

اگر پزشک به اشتباه چربی بوکال را بیش از حد خارج کند، پوست شل و افتاده می‌شود.

مهارت جراح

اگر مهارت و تجربه جراح کم باشد، چربی را از منطقه درست خارج نکرده و ظاهر صورت پیر نشان داده می‌شود.

روند طبیعی پیری پوست

عواملی مانند تابش ماورا بنفش آفتاب، آلودگی هوا، استفاده غیرمناسب از محصولات پوستی و استرس می‌توانند روی پیری پوست و شکل‌پذیری آن تاثیر بگذارند.

علت پیری پوست بعد از بوکال فت:

۱. سن بیمار

سن بیمار تاثیر مستقیم روی عمل بوکال فت دارد. در افراد با سن بالا، پوست و بافت‌های صورت انعطاف‌پذیری و قابلیت بازسازی و ترمیم خود را از دست می‌دهند. همچنین، عمل بوکال فت بیشتر برای افراد با چهره گرد و همچنین حجم چربی بالا در گونه‌ها و دهان مناسب‌تر است. افراد در سنین بالا بهتر است به جای بوکال فت برای اقدامات زیبایی انجام دهند.

از طرفی، در افراد جوان‌تر، نتایج طبیعی‌تری از عمل خواهید دید و زمان بازیابی هم کوتاه‌تر خواهد بود. به طور کلی، برای تعیین تاثیر سن روی بوکال فت و تعیین مناسب‌ترین روش و زمان انجام آن، مهم است که با متخصص پوست و زیبایی یا جراح پلاستیک مشورت کنید تا بر اساس وضعیت و نیازهای فردی، راهنمایی لازم را ارائه دهند.

۲. میزان چربی برداشته شده

هدف اصلی برداشتن چربی اضافی از مناطق مشخص شده در صورت است. میزان دقیق چربی برداشته شده نمی‌تواند به صورت کلی مشخص شود، زیرا این مسئله بستگی به عوامل فردی و نیازهای هر بیمار دارد. ترکیبات فردی و نیازهای هر بیمار، ساختار چهره و حجم چربی موجود در گونه‌ها و دهان میزان چربی برداشته شده را تعیین می‌کنند. اگر پزشک به اشتباه حجم زیادی از چربی را بردارد، صورت زیادی لاغر شده و پوست گونه حالت افتاده پیدا می‌کند. این وضعیت باعث پیری پوست می‌شود.

۳. مهارت جراح

مهارت جراح و تجربه او در جراحی بوکال فت و همچنین دانش و تجربه در مدیریت پیری پوست، می‌تواند تاثیر قابل توجهی در نتیجه نهایی و زمان بازیابی داشته باشد. انتخاب یک جراح با تجربه و شایسته در انجام جراحی بوکال فت و مدیریت پیری پوست می‌تواند کلیدی باشد تا نتایج بهتر و طبیعی‌تری به دست آید.

بوکال فت چیست

آیا میتوان از پیری پوست بعد از بوکال فت جلوگیری کرد؟

این روش زیبایی می‌تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر صورت ایجاد کند، اما نمی‌تواند از پیری پوست به طور کامل جلوگیری کند. پیری پوست یک فرایند طبیعی است که با پیشروی سن، به تدریج رخ می‌دهد و به کاهش انعطاف‌پذیری و ایجاد چین و چروک در پوست منجر می‌شود.

با عمل زیبایی ، تناسب گردن و صورت برقرار می‌شود، گونه‌ها جمع‌تر و صورت کشیده‌تر می‌شود و نتایج جوان‌سازی ظاهری ایجاد می‌گردد. اما در طول زمان، فرایند طبیعی پیری پوست ادامه خواهد داشت و ممکن است علائم پیری مجددا ظاهر شوند.

برای حفظ جوانی پوست بعد از بوکال فت و جلوگیری از پیشرفت پیری، مراقبت و مدیریت مناسب پوست بسیار مهم است. رعایت رژیم غذایی سالم، مصرف آب کافی، استفاده از ضدآفتاب مناسب و محصولات مراقبت از پوست، و روتین ساده روزانه می‌توانند به حفظ ظاهر جوان پوست کمک کنند.

نظر مردم درباره بوکال فت

در ادامه بحث اینکه بوکال فت باعث پیری میشود یا نه باید بگوییم که این عمل جراحی زیبایی در چند سال اخیر طرفداران زیادی به خصوص میان سلبریتی‌ها و افراد مشهور پیدا کرده است. اکثر کسانی که این کار را انجام داده‌اند رضایت دارند و معتقدند که افرادی که صورت پر و تپلی دارند می‌توانند برای لاغرتر و کشیده‌تر شدن صورتشان این عمل را انجام دهند.

البته برخی هم معتقدند که این روش زیبایی لزوما برای همه مناسب نیست و باید از قبل بررسی شود که آیا صورت لاغر به شما می‌آید یا خیر. چرا که بعضی چهره‌ها با لاغرتر شدن صورت، زیبایی خود را از دست می‌دهند. تقریبا تمام کسانی که این عمل را انجام دادند معتقدند که حتما باید زیر نظر پزشک متخصص پوست و زیبایی این کار را انجام دهید تا از نتیجه رضایت داشته باشید.

هزینه بوکال فت 

بسته به وضعیت ظاهری پوست، شرایط بیمار، کلینیکی که عمل را در آن انجام می‌دهید، منطقه جغرافیایی و تخصص و مهارت پزشک و جراحی که قرار است این کار را انجام دهد هزینه بوکال فت تعیین می‌شود.

نتیجه گیری 

آیا بوکال فت باعث پیری میشود؟ همان‌طور که تا به اینجا گفتیم بوکال فت می‌تواند با بروز برخی از تغییرات روی پوست شما را نگران کند که مبادا با پیری رو به رو شوید. در حالی که این تغییرات باعث پیری زودتر پوست نمی‌شوند. پیشنهاد ما این است که با مشورت از یک پزشک معتبر و باتجربه خیال خودتان را از عواقب و عوارض راحت کنید.

در پایان پیشنهاد می شود مقاله (مزایای بوکال فت) را مطالعه نمایید 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بوکال فت چیست" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بوکال فت چیست"، کلیک کنید.