برای داشتن خواب راحت این توصیه ها را جدی بگیرید!

برای داشتن خواب راحت این توصیه ها را جدی بگیرید!

آفتاب نیوز :

انجمن حرفه ای شرکت های مواد شوینده و وسایل مراقبت شخصی در آلمان اعلام کرد که طول عمر تشک را می توان با مراقبت منظم و مناسب از آن افزایش داد. همچنین باید از پوشش (حفاظ نشتی) برای تشک استفاده کنید تا آن را از آلودگی و لکه محافظت کنید.

روکش و ملحفه تشک را تمیز کنید

اگر روکش کثیف شد، باید با در نظر گرفتن دستورالعمل های موجود در برچسب مراقبت، برای از بین بردن لکه ها اقدام کنید. همچنین مهم است که هنگام تعویض ملحفه، روکش تشک را به طور مرتب با جاروبرقی تمیز کنید.

تشک را مرتباً برگردانید

همچنین لازم است حداقل هر 3 ماه یکبار جای تشک را تغییر داده و مرتباً آن را برگردانید تا المان راحتی تا حد امکان حفظ شود و از فرسودگی یک طرف تشک جلوگیری شود.

به بالش خواب خود توجه کنید

وب سایت آمریکایی “برایت ساید” نیز گزارشی را منتشر کرده است که در آن به تاثیر بالشی که روی آن می خوابیم و بو هایی که در هنگام خواب استشمام می کنیم، اشاره کرده است، زیرا بو ها تاثیر آرامش بخشی بر سیستم عصبی دارند و به ما کمک می کنند تا بخوابیم. باید بو هایی را که دوست دارید انتخاب کنید و در شب زیاد آن ها را افزایش ندهید.

بالش های قدیمی را تعویض کنید

بالش ها باید هر یک سال و نیم، یکبار تعویض شوند، توجه داشته باشید که قابلیت بالش ها تا 3 سال افزایش می یابد. اما اگر از بالش 5 الی 6 سال استفاده کنید، به احتمال زیاد خواب آرامی نخواهید داشت.

برای بررسی اینکه آیا نیاز به تعویض بالش دارید، روبالشی را بردارید و از نزدیک به بالش نگاه کنید آیا لکه های عرق وجود دارد؟ آیا پاره شده است؟ آیا بوی بدی دارد؟ بالش ها سلول های مرده پوست، کپک ها و قارچ ها را جذب می کنند. با گذشت زمان، تا نیمی از وزن بالش ممکن است از این اجزای ناخواسته تشکیل شود که می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود و خواب شما را خراب کند.

تشک نامناسب

حتی موقعیت خواب مطلوب برای داشتن خواب خوب مهم است. به عنوان مثال، اگر ترجیح می دهید به پهلو بخوابید، بهتر است یک تشک اسفنجی را انتخاب کنید تا بار روی نقاط فشار (شانه ها و ران ها) را کاهش دهید. اما برای کسانی که به پشت می خوابند، بهتراست روی تشک های سفت تری بخوابند تا ستون فقراتشان صاف بماند.

ملحفه نامناسب را بردارید

پنبه به دلیل تمیز و طبیعی بودن، ماده مناسبی برای ملحفه های تخت است، اما بهترین انتخاب برای خواب نیست، زیرا پنبه به سرعت عرق مو و پوست را جذب می کند.

روکش های ابریشمی یک جایگزین عالی است، زیرا رسانایی حرارتی خوبی دارند، به این معنی که در زمستان گرم و در تابستان خنک هستند، آلرژی ایجاد نمی کنند و در برابر کنه های گرد و غبار مقاوم هستند. همچنین تاثیر خوبی روی پوست و مو دارند.

بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، رختخواب را مرتب نکنید

در گزارش دیگری که توسط وب سایت «برایت ساید» منتشر شده، نسبت به مرتب کردن تخت بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب هشدار داده است، زیرا این امر محیط ایده آلی را برای تکثیر کنه های گرد و غبار فراهم می کند که موجودات میکروسکوپی هستند و از سلول های مرده پوست تغذیه می کنند و در محیط های گرم و مرطوب تولید مثل می کنند. این امر ممکن است باعث واکنش های آلرژیک جدی از جمله آسم برونش، التهاب مخاط بینی آلرژیک و التهاب ملتحمه شود، بنابراین بهتر است تخت را برای مدتی بدون پوشش بگذارید تا تهویه مناسبی داشته باشد و از عرق خشک شود.

بالش ها و پرده ها را نو کنید

در گزارش قبلی الجزیره نت، فادیا الشامی، طراح داخلی، توصیه می کند که رنگ و پارچه بالش ها را در اتاق خواب تغییر دهید و رنگ های متعدد را با الگو انتخاب کنید تا از کلاسیک هایی که شما را بی حوصله می کند، اجتناب کنید. همچنین می توانید پرده های اتاق را نو کنید تا ظاهری جدید و سرزنده به دکوراسیون ببخشید./فرتاک نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای داشتن خواب راحت این توصیه ها را جدی بگیرید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای داشتن خواب راحت این توصیه ها را جدی بگیرید!"، کلیک کنید.