باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات منطقه قفقاز را تضمین می کنند

به گزارش جیرو، سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به همسویی مواضع 2 کشور در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی، از حوزه قفقاز به عنوان حوزه منافع و امنیت ملی 2 کشور یاد کرد و بر ضرورت همکاری های 2 کشور در این حوزه تاکید کرد.

باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات کشورهای منطقه قفقاز را تضمین می کنند
دیدار باقری و ایگور خوایف

سرپرست دستگاه دیپلماسی با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر لزوم حل و فصل مسالمت آمیز مسایل در منطقه اظهار داشت؛ اهمیت و حساسیت تحولات جاری در منطقه قفقاز بویژه روند افزایش دخالت های بیگانگان، هماهنگی راهبردی و مشورت مستمر مسیولان ایران و روسیه را ایجاب می کند و در همین راستا بهره برداری حداکثری از ظرفیت سازوکارهای منطقه ای همانند ساختار 3+3 در راستای حل و فصل مسایل منطقه، گسترش همکاری و همگرایی منطقه ای و تضمین امنیت و ثبات و منافع جمعی کشورهای منطقه قفقاز حایز اهمیت است.

باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات کشورهای منطقه قفقاز را تضمین می کنند
دیدار باقری و ایگور خوایف

ایگور خوایف نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم سرگیی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، با ارایه گزارشی از تلاش های دیپلماتیک کشورش برای برقراری صلح و آرامش در منطقه قفقاز، بر دیدگاه روسیه مبنی بر ارزیابی مشترک و راهبردی دو کشور نسبت به روند تحولات منطقه قفقاز تاکید کرد و در این راستا بر لزوم تعامل و هماهنگی نزدیک و مستمر بین مقامات دو کشور جهت مقابله با دخالت های بازیگران خارج از منطقه تاکید کرد.

310310

باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات منطقه قفقاز را تضمین می کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات منطقه قفقاز را تضمین می کنند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: سازوکارهایی همانند ساختار 3+3 امنیت و ثبات منطقه قفقاز را تضمین می کنند"، کلیک کنید.