باقری: ایران به نقش آفرینی خود در امنیت قفقاز متعهد است

در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه ارمنستان؛

باقری: ایران به نقش آفرینی خود در امنیت قفقاز متعهد است

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ایران خود را به نقش آفرینی موثر برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز متعهد می داند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری جیرو، آرارات میرزویان، وزیر خارجه ارمنستان در گفت وگوی تلفنی با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت به دولت و مردم ایران، بر تداوم همکاری دولت ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف مورد نظر رهبران دو کشور تاکید کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، علی باقری ضمن تشکر از پیام های مقامات عالی ارمنستان از جمله رییس جمهور، نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور و همچنین سفر نخست وزیر و وزیر امور خارجه ارمنستان به تهران برای ادای احترام به رییس جمهور و وزیر خارجه شهید و همراهان ایشان، بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی بین دو کشور است، تاکید کرد.

سرپرست وزارت خارجه با تاکید بر امنیت درون زا به عنوان دکترین امنیت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ایران خود را به نقش آفرینی موثر برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز متعهد می داند.

باقری همچنین بر آمادگی کشورمان برای عملیاتی شدن توافقاتی که در دوران رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان حاصل شده تاکید کرد و در ادامه ضمن ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران با سیل زدگان اخیر در ارمنستان، آمادگی ایران را برای کمک به حادثه دیدگان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه ارمنستان نقش جمهوری اسلامی ایران در تقویت صلح در منطقه قفقاز جنوبی را مهم توصیف کرد. وی همچنین از همکاری های ایران در اجرای طرح های زیرساختی ارمنستان از جمله جاده آگاراک- کاجران ابراز رضایت کرد.

باقری: ایران به نقش آفرینی خود در امنیت قفقاز متعهد است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: ایران به نقش آفرینی خود در امنیت قفقاز متعهد است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: ایران به نقش آفرینی خود در امنیت قفقاز متعهد است"، کلیک کنید.