بازداشت سارق گوشواره کودکان در شرق تهران

بازداشت سارق گوشواره کودکان در شرق تهران

رییس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت سارق گوشواره طلای کودکان در شرق تهران، خبر داد.

به گزارش جیرو، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: درپی وقوع چند فقره سرقت گوشواره طلا از کودکان در شرق تهران و با توجه به حساسیت نوع جرم، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی میدانی توسط کارآگاهان مشخص شد سارق با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا مشکی با پرسه زنی در کوچه های خلوت شرق تهران اقدام به شناسایی سوژه های خود کرده و پس از سرقت گوشواره های طلا از کودکان به سرعت متواری شده است.

رییس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهم در جریان یکی از سرقت های خود به گوش دختر هشت ساله ای آسیب جدی وارد کرده بود، گفت: در نهایت با انجام اقدامات هوشمندانه علمی و اطلاعاتی، کارآگاهان مخفیگاه سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه  متهم را پس از انجام هماهنگی های لازم با مرجع قضایی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی گفت: متهم دارای یازده فقره سابقه کیفری اعم از ربودن اطفال، سرقت مسلحانه و سرقت منزل بوده و در جریان تحقیقات ابتدایی صراحتاً به هشت فقره سرقت گوشواره کودکان در شرق تهران اعتراف کرد و گفت که اموال مسروقه را به یک مالخر در جنوب استان تهران فروخته است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زویای پنهان پرونده و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت. همچنین لازم است که شکات به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

وی افزود: از شهروندان می خواهم تا از آویختن زیورآلات طلا و جواهرات گرانقیمت به کودکان، به خصوص در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند، به کودکان خود آموزش دهند که هرگز با افراد غریبه صحبت نکنند و در صورت نزدیک شدن افراد مشکوک، حتماً به یکی از بزرگسالان مورد اعتماد اطلاع دهند. همیشه مراقب کودکان خود به خصوص در مکان های عمومی مانند پارک ها، بازارها و وسایل نقلیه عمومی باشند. از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به برنامه های روزانه و محل زندگی خود با افراد غریبه و در شبکه های اجتماعی خودداری کنند و به کودکان بیاموزید که در صورت گم شدن یا مشاهده افراد مشکوک، به ماموران پلیس یا بزرگسالان مورد اعتماد مراجعه کنند.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت سارق گوشواره کودکان در شرق تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت سارق گوشواره کودکان در شرق تهران"، کلیک کنید.