ایران: راه حل مسیله فلسطین، ایجاد کشور مستقل در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس است

ایران: راه حل مسیله فلسطین، ایجاد کشور مستقل در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس است

نماینده دایم ایران در سازمان ملل گفت: از نظر ایران راه حل همه جانبه مسیله فلسطین تنها از طریق ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس شریف امکان پذیر است.

به گزارش جیرو، نماینده دایم ایران در سازمان ملل در نیوریورک ضمن حمایت کامل از عضویت فلسطین اظهار کرد، ما عمیقا از اقدام غیرمسیولانه ایالات متحده و سواستفاده از وتو برای جلوگیری از احقاق حق مشروع فلسطینی ها متاسفیم. این وتو شرم آور که برخلاف اراده جمعی جامعه بین المللی صورت گرفت، بار دیگر نشان داد که ایالات متحده همچنان تنها مانع در تحقق آرمان شریف مردم فلسطین است.

سعید ایروانی نماینده دایم کشورمان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که منظور بحث پیرامون وتوی آمریکا بر درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل برگزار گردیده بود، افزود: «مایه تاسف است که ایالات متحده آشکارا واجد شرایط بودن فلسطین برای عضویت در سازمان ملل را به چالش کشیده و صلح دوست بودن یک ملت را زیر سوال می برد.»

نماینده دایم کشورمان با انتقاد از توجیهات ریاکارانه هیات آمریکا در سازمان ملل و ارجاع آمریکا به ضرورت تکمیل روندهای مذاکرات موسوم به صلح اظهار داشت: واضح است که در عمل هیچ تلاشی از سوی آمریکا برای وادار کردن رژیم آپارتاید صهیونیستی به اجابت خواسته های جهانی و یا احقاق کوچکترین بخشی از حقوق فلسطینیان وجود ندارد.

نماینده دایم کشورمان با تشریح جنایات این رژیم از اکتبر گذشته تاکنون و با ابراز نگرانی از اخبار مربوط به حمله اسراییل به رفح اظهار داشت: « ما از جامعه بین المللی می خواهیم تا با توجه به این ارتکاب گسترده و فجیع نسل کشی، همه اقدامات لازم را برای محاکمه و پاسخگویی تمامی فرماندهان، عاملان و حامیان جنایات اسراییل در غزه و دیگر سرزمین های فلسطینی اشغالی انجام دهد.»

رییس هیات کشورمان در خاتمه تصریح کرد که از نظر ایران راه حل همه جانبه مسیله فلسطین تنها از طریق تحقق کامل حق مسلم این ملت در تعیین سرنوشت و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس شریف امکان پذیر است.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران: راه حل مسیله فلسطین، ایجاد کشور مستقل در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران: راه حل مسیله فلسطین، ایجاد کشور مستقل در تمامی سرزمین های فلسطینی با پایتختی قدس است"، کلیک کنید.