ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است

ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است

به گزارش جیرو؛ منابع آگاه اعلام کردند ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است در حال نصب آبشارهای سانتریفیوژ بیشتری در تاسیسات هسته ای خود است.

بر این اساس، پس از صدور قطعنامه هفته گذشته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، اکنون تهران به این نهاد بین المللی اطلاع داده است که به دنبال توسعه غنی سازی در سایت های هسته ای خود است.

به گزارش جیرو به نقل از خبرگزاری رویترز، طی این گزارش، ایران از نصب سانتریفیوژهای بیشتر در دو سایت هسته ای خود در نطنز و فردو خبر داده است. با این حال، میزان سانتریفیوژهای نصب شده جدید از سوی ایران و سطح غنی سازی این کشور هنوز مشخص نیست.

گفتنی است ایران بیشترین همکاری ها را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است اما با بهانه گیری های غرب درباره برنامه هسته ای ایران و تلاش برای سو استفاده از این موضوع به منظور تشدید فشارها بر تهران، مقامات جمهوری اسلامی بارها تاکید کرده اند در برابر زیاده خواهی های غرب خواهند ایستاد؛ موضوعی که با اقدام اخیر ایران در برابر قطعنامه اخیر شورای حکام بار دیگر اثبات شد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران به آژانس درباره توسعه غنی سازی خود اطلاع رسانی کرده است"، کلیک کنید.