اوربان: به اوکراین نیرو نمی فرستیم

اوربان: به اوکراین نیرو نمی فرستیم

اوربان به طور قاطعانه اعزام سرباز به اوکراین را در صورت مداخله ناتو در درگیری با روسیه رد کرد و گفت که این امر به نفع منافع ملی مجارستان نیست.

به گزارش جیرو، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان گفت: «اوکراینی ها فکر می کنند که هر چه کشورهای بیشتری در جنگ علیه روس ها شرکت کنند، شانس بیشتری برای پیروزی دارند، به همین دلیل به دنبال مشارکت اتحادیه اروپا، حتی کل جهان در جنگ هستند. از دیدگاه اوکراین، تشدید جنگ منطقی است.»

به نقل از خبرگزاری آناتولی، نخست وزیر مجارستان در بوداپست به خبرنگاران گفت: « با این حال، ما مجارستانی ها می دانیم که باید از درگیری دور بمانیم زیرا برای منافع ملی مجارستان مضر است.»

اوربان در مورد مخالفت خود با مارک روته، نخست وزیر هلند که انتظار می رود پس از پایان دوره سوم ریاست ناتو در اکتبر سال جاری جانشین ینس استولتنبرگ، دبیرکل کنونی این ایتلاف شود، گفت مجارستان دو مشکل با روته دارد، یکی از آنها موضوع افتخار و دیگری یک درخواست سیاستگذاری نظامی است.

نخست وزیر مجارستان با یادآوری اظهارات نخست وزیر هلند که در آن گفته بود مجارها باید از اتحادیه اروپا خارج شوند و بعدا اضافه کرد که مجارستان باید به زانو دربیاید، گفت: «تا جایی که به افتخار مربوط می شود، هیچ سیاستمدار غربی در مجارستان وجود ندارد که مانند آقای روته شهرت خوبی نداشته باشد.»

وی ادامه داد: «تنها مجارستان نیست که با نامزدی روته مخالف است. کشور دیگری هم وجود دارد که نه تنها با روته مخالف است، بلکه نامزد خود را معرفی کرده است و آن رومانی است.»

اوربان در مورد تقاضای سیاست نظامی نیز گفت که مجارستان نمی تواند از دبیرکل ناتو که معتقد است همه کشورهای عضو ناتو باید متعهد به مشارکت در عملیات نظامی خارج از قلمرو ناتو باشند، حمایت کند.

وی افزود: «ما می خواهیم با دبیرکل آینده توافقی منعقد کنیم که مجارستان را به مشارکت در عملیات نظامی ناتو علیه روس ها در اوکراین، حتی با وجود تلاش کی یف برای عضویت در این ایتلاف نظامی وادار نکند.»

پایان خبر جیرو

اوربان: به اوکراین نیرو نمی فرستیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوربان: به اوکراین نیرو نمی فرستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوربان: به اوکراین نیرو نمی فرستیم"، کلیک کنید.