انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از کشتار رفح و درخواست بایدن از نتانیاهو

انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از کشتار رفح و درخواست بایدن از نتانیاهو

پس از حمله نظامی رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح که به جان باختن ده ها غیرنظامی فلسطینی منجر شد، بایدن در پی تماس هایی از سوی دموکرات ها برای توقف ارسال تجهیزات نظامی به اراضی اشغالی، از رژیم صهیونیستی خواست تا از جان غیرنظامیان محافظت کند.

به گزارش جیرو، یکی از سخنگوهای شورای امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی جانبدارانه و عوام فریبانه گفت: «اسراییل حق دارد به دنبال حماس برود و ما می دانیم که در این حمله 2 تن از مقام های ارشد حماس کشته شدند. اما باید واضح بگوییم که اسراییل باید هر اقدام احتیاطی ممکنی را برای حفاظت از جان غیرنظامیان انجام دهد.»

به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن رییس جمهور آمریکا با فشارهایی فزاینده در داخل حزب خودش برای توقف کمک ها به اسراییل حتی پیش از حمله یکشنبه شب رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح که 45 شهید برجای گذاشت، روبه رو است.

«الکساندریا اوکازیو-کورتز»، یکی از قانونگذاران برجسته مجلسن نمایندگان آمریکا روز دوشنبه این حمله را «یک جنایت غیرقابل دفاع» توصیف کرد و در رسانه های اجتماهی نوشت: «وقت آن رسیده که رییس جمهور به قول خود عمل و کمک های نظامی را متوقف کند.»

«آیانا پرسلی»، یک قانونگذار دیگر هم در رسانه های اجتماعی نوشت: «تصاویر وحشتناک و ناراحت کننده از اردوگاه رفح را دیدم. تا کی آمریکا در حالی که ارتش اسراییل نوزادان فلسطینی را سلاخی و مثله می کند، با این وضعیت کنار خواهد آمد؟»

رشیده طلیب نیز که تنها فلسطینی-آمریکایی حاضر در کنگره آمریکا است، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک «دیوانه نسلی کشی» توصیف کرد.

نتانیاهو روز دوشنبه مدعی شد که هدفش ایجاد تلفات غیرنظامی نبود و حمله به این اردوگاه، یک اشتباه بود.

سخنگوی شورای امنیت آمریکا همچنین گفت واشنگتن به صورت فعالانه با ارتش رژیم صهیونیستی و سایرین برای رسیدگی به وضعیت پیش آمده همکاری می کند.

بر اساس نظرسنجی رویترز/ایپسوس مشخص شد که تقریبا نیمی از رای دهندگان دموکراتیک از نحوه رسیدگی بایدن به جنگ غزه ناراضی هستند.

چندین هفته اعتراضات دانشگاهی درباره جنگ بر فشارها بر بایدن افزوده و درخواست های گسترده تر برای آتش بس دایمی، کمپین انتخاب مجدد بایدن را در حالت تدافعی قرار داده است.

پایان خبر جیرو

انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از کشتار رفح و درخواست بایدن از نتانیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از کشتار رفح و درخواست بایدن از نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از کشتار رفح و درخواست بایدن از نتانیاهو"، کلیک کنید.