ان‌بی‌سی: آمریکا به دنبال همکاری اطلاعاتی بیشتر با طالبان است

ان‌بی‌سی: آمریکا به دنبال همکاری اطلاعاتی بیشتر با طالبان است

به گزارش جیرو، دو منبع آگاه و یک مقام آمریکایی سابق به ان‌بی‌سی گفتند که مقام‌های دولت جو بایدن در حال گفت‌وگو درباره گسترش همکاری با حکومت سرپرست افغانستان طالبان در کابل بمنظور کمک به رهگیری گروه تروریستی «داعش خوراسان» هستند.

یک افسر سابق ارتش آمریکا با اشاره به خروج این کشور از افغانستان مدعی شد که واشنگتن توانایی بسیار بسیار محدودی دارد که در مورد آنچه داعش خوراسان انجام می‌دهد، بداند. در نتیجه دولت در حال بررسی به اشتراک گذاری اطلاعات بیشتر با طالبان درباره این شاخه گروه تروریستی داعش است.

به گزارش ایرنا، به نوشته ان‌بی‌سی، برخی مقام‌های آمریکا مایل به بازگشایی سفارت آمریکا هستند تا اجازه همکاری بیشتری بین آژانس‌های اطلاعاتی واشنگتن و طالبان را بدهند اگرچه هنوز این کشور حکومت سرپرست افغانستان را به رسمیت نشناخته است.

حکومت سرپرست افغانستان گروه داعش خوراسان را به عنوان یک تهدید برای افغانستان در نظر می‌گیرد و مجموعه‌ای از حملات را علیه این گروه انجام داده است.

310310

ان‌بی‌سی: آمریکا به دنبال همکاری اطلاعاتی بیشتر با طالبان است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ان‌بی‌سی: آمریکا به دنبال همکاری اطلاعاتی بیشتر با طالبان است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ان‌بی‌سی: آمریکا به دنبال همکاری اطلاعاتی بیشتر با طالبان است"، کلیک کنید.