اعتراض قاهره به واشنگتن درباره کنترل اشغالگران بر گذرگاه رفح

اعتراض قاهره به واشنگتن درباره کنترل اشغالگران بر گذرگاه رفح

شبکه «کان 11» وابسته به رسانه رسمی رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه مصری که نامش فاش نشده است، گزارش داد که موضع سخت آمریکا علیه اشغالگران در مورد رفح در جنوب نوار غزه و تاخیر در ارسال تسلیحات تا حدی به اعتراض مصر به آمریکا نسبت به رفتارهای رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به خصوص عملیات در جنوب غزه و تسلط بر گذرگاه رفح مرتبط است.

به گزارش جیرو، به گفته این منبع مصری، قاهره، واشنگتن را مسوول نتایج اقدامات اشغالگران دانسته است.

به گفته همین منبع، مصری ها به آمریکایی ها گفتند: «شما باید راه حلی برای این موضوع پیدا کنید، زیرا آنچه در رفح رخ داد، تلاش های میانجی گری مصر برای دستیابی به توافق را از بین می برد و پیامدهای منفی برای امنیت ملی مصر و ناآرامی در جامعه مصر دارد.»

این منبع مصری عنوان کرد با وجود اظهارات صهیونیست ها مبنی بر محدود بودن عملیات رفح، مصری ها تضمین واقعی برای عدم گسترش آن ندارند و امیدوارند موضع آمریکا، صهیونیست ها را از انجام آن منصرف کند.

به گفته منابع کانال عبری، مصر به اسراییل اطلاع داده که فعالیت تمام کامیون هایی را که برای رساندن کمک های بشردوستانه به نوار غزه اختصاص داده است، تا زمانی که اسراییل تاریخی برای بازگشایی گذرگاه رفح تعیین کند، متوقف خواهد کرد.

این در حالی است که عصر پنجشنبه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی تحولات مربوط به رفح و تهدیدهای جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را مورد بحث و بررسی قرار داد.

کان 11 گزارش داد که اسراییل بحث های راهبردی را در مورد موضوع «روز پس از» جنگ آغاز کرد و نهادهای رسمی پیامدهای آتی در مورد اقدامات اسراییل پس از عملیات رفح را بررسی کردند.

یک منبع سیاسی که نامش از سوی این کانال فاش نشد، گفت: «عملیات رفح مستلزم اتخاذ تصمیمات راهبردی در مورد راه های پیش رو است، نه تنها در مورد اینکه چه کسی گذرگاه رفح را کنترل خواهد کرد، بلکه در مورد اینکه آیا اسراییل نقش طرف های محلی (در غزه) را تقویت می کند یا اینکه حکومت نظامی را تحمیل خواهد کرد.

در این جلسه هیچ تصمیمی صادر نشد و قرار است امروز جلسه دیگری برگزار شود.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتراض قاهره به واشنگتن درباره کنترل اشغالگران بر گذرگاه رفح" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتراض قاهره به واشنگتن درباره کنترل اشغالگران بر گذرگاه رفح"، کلیک کنید.