استقبال از درخواست سودان برای احیای روابط تهران-خارطوم

استقبال از درخواست سودان برای احیای روابط تهران-خارطوم

رییسی جمهور با اشاره به تحولات اخیر منطقه و تاکید بر اینکه فاصله گذاری کشورها با رژیم صهیونیستی از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: غفلت برخی کشورهای اسلامی از این سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران خسارات سنگینی به امت اسلامی تحمیل کرده است.

به گزارش جیرو، سید ابراهیم رییسی ظهر امروز دوشنبه در دیدار علی الصادق علی، سرپرست وزارت امور خارجه سودان، با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از استقرار دولت قوی در سودان و تمامیت ارضی آن کشور، از درخواست سودان برای احیای روابط تهران-خارطوم استقبال کرد و آن را زمینه ساز جبران فرصت های از دست رفته و خلق فرصت های جدید دانست.

رییس جمهور در این دیدار همچنین با اشاره به ظرفیت های موجود در دو کشور و اراده متقابل مسیولان برای ارتقای تعاملات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، تبادل سفرا و بازگشایی سفارتخانه ها در تهران و خارطوم را زمینه مناسبی برای احیا و توسعه روابط دو کشور دانست.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر منطقه و تاکید بر اینکه فاصله گذاری کشورها با رژیم صهیونیستی از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران است، افزود: غفلت برخی کشورهای اسلامی از این سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران خسارات سنگینی به امت اسلامی تحمیل کرده است.

رییس جمهور با بیان اینکه رژیم جنایتکار صهیونیستی که همواره با ایجاد فتنه و توطیه به دنبال ایجاد اختلال در مسیر حرکت مسلمانان بوده است، هیچگاه نمی تواند دوست کشورهای اسلامی و علاقمند به رشد و توسعه ملت های مسلمان باشد، اقدام برخی کشورهای اسلامی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مغایر با هویت و ماهیت این کشورها دانست و افزود: امروز پرسش بزرگ امت اسلامی از برخی کشورهای اسلامی این است که چگونه به رغم این حجم از جنایتگری و کودک کشی رژیم صهیونیستی هنوز رابطه خود با این رژیم را حفظ کرده اند، در حالی که اگر این کشورها به قطع روابط خود با صهیونیست ها مبادرت می کردند امروز شاهد ادامه حملات و بمباران ها علیه مردم مظلوم و مسلمان غزه نبودیم.

علی الصادق علی، سرپرست وزارت امور خارجه سودان نیز در این دیدار بر آمادگی کشورش برای احیای روابط سیاسی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه سودان همچنین ضمن تقدیر از حمایت های سیاسی جمهوری اسلامی ایران از ملت سودان در مجامع و محافل بین المللی، بر علاقمندی کشورش برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید و آمادگی کشورش را برای افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال از درخواست سودان برای احیای روابط تهران-خارطوم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال از درخواست سودان برای احیای روابط تهران-خارطوم"، کلیک کنید.